کیاپرس /در حاشیه پنجمین همایش بین‌المللی بیوتکنولوژی چهره برتر حوزه بیوتکنولوژی معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش کیاپرس، در پنجمین همایش بین‌المللی و سیزدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی که از امروز ( ۱۶ مهدماه ) در مرکز همایش‌های بین‌ المللی دانشگاه شهید بهشتی آغار بکار کرد، از خدمات دکتر امیرعلی حمیدیه، دبیر پیشین ستاد توسعه سلول‌های بنیادی و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با حضور رئیس انجمن زیست‌فناوری، رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری و برخی دانشمندان این حوزه تقدیر شد.

امیرعلی حمیدیه (متولد ۱۳۵۱) دانش‌آموخته پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی، رئیس مرکز تحقیقات سلول و ژن‌درمانی کودکان‌، فوق تخصص خون و سرطان و پیوند سلول‌های بنیادی خونساز کودکان و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران است‌.

وی از سال ۱۳۹۴ تا ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ رئیس ستاد توسعه علوم و فناوری‌ های سلول‌های بنیادی بود و بعد از آن احسان عارفیان به جای وی منصوب شد.

وی تاکنون به بیماران زیادی امید به زندگی بخشیده است و توانسته ۱۳۰۰ کودک مبتلا به بیماری سرطان خون را درمان کند، او در رابطه با بیماران خود می‌گوید که تاکنون از چندین ملیت مختلف برای معالجه شدن توسط او به ایران آمده‌اند و زیر نظر وی روند درمانی خود را پیش گرفته‌اند.

انتهای پیام

اشتراک این خبر در :