اختصاص – کیاپرس /معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) اظهار داشت: خبرهای خوشی در زمینه های بهداشتی و درمانی در راه است که از تولید واکسن تا داروی می باشد

دکتر عباسعلی ایمانی فولادی در گفت و گو با خبرنگار کیاپرس افزود: تحقیقات ما در زمینه هایی مانند حوزه پزشکی، علوم پایه ، واکسن و داروهای نوترکیب است.

وی ادامه داد: ما پنج پژوهشکده در این دانشگاه داریم که شامل ۲۳ مرکز تحقیقات است که در حیطه های مختلف پژوهشی فعالیت دارند.

وی بیان داشت: حوزه فعالیت تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در دو بخش طب نظامی و طب سلامت است.

وی تولید واکسن نورا در دوران کرونا را از جمله فعالیت ای محققان این دانشگاه اعلام کرد و گفت: این محصول در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت.

وی ساخت کیت تشخیصی کرونا و ارایه خدمات درمانی از دیگر فعالیت های ارایه شده از سوی این دانشگاه اعلام کرد و گفت: در دوران کرونا به بیش از ۲۰۰ هزار نفر خدمات درمانی ارایه شده است.

وی افزود: این دانشگاه در قالب بیست و چهارمین کنگره ملی و دهمین کنگره بین المللی پژوهش و فناوری دانشجویان سراسر کشور میزبان دانشجویان پژوهشگر و فناور است.

وی به استقبال خیلی خوب از این رویداد اشاره کرد و گفت: از مجموع مقالات دریافت شده، بیش از بک هزار ۳۰۰ مقاله به صورت سخنرانی، پوستر و پوستر مجازی پذیرفته شده است.

وی افزود: فناوری و اختراعات از موضوعات جدید این کنگره است. تعداد زیاد فناور و مخترع جوان، دستاوردهای خود را ارایه می دهند.

وی به برگزاری ۷۳ پنل اشاره کرد و گفت: در این کنگره حدود ۱۵۰۰ دانشجو از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور حضور دارند.

اشتراک این خبر در :