کیاپرس /متخصص طب ایرانی به خواص متعدد انار اشاره کرد و گفت: انار هم صاف کننده خون است و هم خون ساز خوبی می باشد.

دکتر غلامرضا کردافشاری یکی دیگر از خاصیت های انار این است که گرما یا حدت را در بدن فرو می نشاند.

وی ادامه داد: حتی پوست انار هم استفاده های زیادی دارد، در شرکت های دارویی کشور از پوست انار داروهای مختلفی برای عفونت، قارچ استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه پوست انار قابض است ، گفت: کودکانی که می خواهند دندان در بیاورند، پوسته داخلی انار را به دندان بکشند سبب می شود که بیرون آمدن دندان راحت تر انجام گیرد، با این کار، کودک اسهال هم نمی شود، فقط مواظب باشیم که انار وارد حلق کودک نشود.

وی مصلح انار را گلپر، عسل، گلاب و نعنا اعلام کرد و گفت: انار را به صورت کامل بخورید، حتی با پرده های داخل اش خورده شود. پرده های داخل انار در تقویت معده موثر است.

وی ادامه داد: خیلی ها دارای جوش صورت و بدن هستند، این افراد صبح ناشتا، قبل از نهار و آخر شب یک عدد حتی نصف انار بخورند، می تواند اثر خوبی بر روی جوش شان داشته باشد.

وی افزود: انار پخته برای سرماخوردگی و سرفه خیلی خوب است. داخل انار را مقداری بادام شیرین تزریق کنید و بگذارید به صورت کامل بپزد و داخل آن را با عسل میل کنید.

وی ادامه داد: انار برای فشارخون چیز خیلی خوبی است . خون را رقیق می کند و در بهبودی انواع فشارخون می تواند موثر باشد به شرطی به آن نمک نزنید.

اشتراک این خبر در :