کیاپرس /نهمین جشنواره بین‌المللی نقاشی برای کودکان بیمار افتتاح شد.

مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره بین‌المللی نقاشی برای کودکان بیمار، عصر سه‌شنبه ۱۱ مهر ماه ۱۴۰۲ با حمایت شرکت درمان آرا و با حضور جمعی از کودکان و خردسالان هنرمند در محل کتابخانه جندی‌شاپور ایران مال برگزار شد.

به گزارش کیاپرس از فانا، در این مراسم که با هدف معرفی آثار منتخب برگزار شد، تعداد ۲۵۰ اثر از میان آثار ارسالی معرفی و به هنرمندان خالق این آثار نقاشی هدایایی تقدیم شد.

ایده این جشنواره از یک دهه پیش به همت دکتر نیما رضایی مدیر سابق مرکز طبی کودکان دانشگاه علوم پزشکی تهران رئیس فعلی مرکز تحقیقات نقص ایمنی بیمارستان مرکز طبی کودکان با این دیدگاه که سلامت فقط جنبه جسمانی ندارد، رقم خورد.

دکتر نیما رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار فانا توضیح داد: تشکیل گروه سلامت و هنر یکی از دستاوردهای این جشنواره بوده است. این گروه به موضوعاتی مانند فستیوال بین‌المللی نقاشی و مسابقات فوتبال، توجه داشته و به اقداماتی مانند اهدای کتاب و راه‌اندازی کتابخانه‌ها و برپایی جشن تولد برای کودکان بیمار اهتمام داشته است.

وی گفت: این جشنواره بین‌المللی است و با همراهی کودکان بیمار از کشورهای مختلف دنیا برپا می‌شود. امسال حدود ۳۰ کشور جهان از جمله بلغارستان، مجارستان، اوکراین، ایتالیا، عمان، امارات متحده عربی، ترکیه و غیره همراهی کردند. در این جشنواره با هدف ایجاد حس خودباوری به کودکان مدال و هدایایی تقدیم شد. همه افرادی که با این جشنواره همراهی کردند به طور خودجوش و بدون چشمداشت محبت داشتند. هر دوره حدود ۳۰ هنرمند و بیش از ۲۰ داور نقاش بین‌المللی همراهی دارند. کودکان هنرمند نقاش از حدود ۶۰ کشور دنیا با ارسال آثار خود طی این یک دهه با جشنواره نقاشی همراهی کردند. هدف اصلی بهبود روح و روان کودکان بیمار و کمک به بهبودی حال “دل” این عزیزان است.

اشتراک این خبر در :