کیاپرس /دکتر آکین آکسکیلی، مدیرعامل شرکت نوونوردیسک پارس، درباره حضور این شرکت در نمایشگاه ایران فارما ۱۴۰۲ گفت: نمایشگاه ایران فارما مهم‌ترین رویداد دارویی در ایران است و از این جهت برای ما حائز اهمیت است.

وی ضمن قدردانی از سندیکای صاحبان صنایع دارویی ایران به عنوان برگزار کننده این رویداد، ادامه داد: نمایشگاه ایران‌‌فارما فرصت خوبی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات و ابتکارات است و نیز فرصتی خوب است که ایران به‌عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری معرفی شود. ما امسال نیز مانند تمام دوره‌های ایران فارما در این نمایشگاه شرکت کرده‌ایم.

دکتر آکسکیلی درباره شرکت نوونوردیسک گفت: نوونوردیسک به عنوان یک شرکت بیمارمحور، به‌دلیل روند رو به رشد بیماری‌های غیرواگیر ازجمله دیابت در ایران، به موضوع سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شد. با توجه به شرایط خاص ایران، بحث تولید داخل برای تامین پایدار داروهای دیابت بسیار اهمیت دارد. وقتی تولید انسولین در داخل کشور اتفاق می‌افتد، دسترسی بیمار به آن مطمئن‌تر خواهد بود. وجود نیروی کار متخصص و زیرساخت‌های مناسب، همچنین موقعیت کشور ایران از نظر ژئوپولتیکی از دیگر دلایل حضور نوونوردیسک در ایران بود.

وی با اشاره به وجود کارخانه نوونوردیسک در ایران گفت: ما از سال ۲۰۲۰ تولید و عرضه قلم انسولین را از کارخانه‌مان در استان البرز آغاز کردیم و اکنون سه قلم انسولین مدرن تولید می کنیم. به‌زودی نیز یک انسولین نسل جدید برای اولین‌بار در ایران تولید و عرضه خواهد شد.
شرکت نوونوردیسک از سال ۲۰۰۵ فعالیت خود را در ایران آغاز کرده و با سرمایه‌گذاری ۱۲۷ میلیون یورویی، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خارجی در حوزه دارو در کشور به شمار می‌رود.

ایران‌فارما، نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته است که از پنجم تا هفتم مهرماه ۱۴۰۲ در مصلای امام خمینی تهران برپاست.

اشتراک این خبر در :