کیاپرس /نائب رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران  و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: حدود ۶۰۰۰ پیج شامل پزشکان با صلاحیت و فاقد صلاحیت کافی و یا افراد غیر پزشک (مداخله گران) وجود دارد که به انجام تبلیغات برای انجام اعمال جراحی های زیبایی می پردازند .

به گزارش کیاپرس، دکتر سید نجات حسینی افزود: واحد کنترل نظارت نظام پزشکی به ۱۲۰۰ مورد از سایت های پزشکان  تذکرات آیین نامه ایی داده است . اما متاسفانه اکثر سایت های مجازی غیر پزشک هستند (مداخله گران )که دلالی اعمال  زیبایی را انجام می دهند و اینها را باید پلیس فتا مدیریت کند .

نائب رییس انجمن جراحی پلاستیک ایران  گفت : یکی از مشکلاتی که در  ایران در حوزه  پزشکی وجود دارد  راه افتادن  موجی به  نام  موج  زیبایی که اغلب  افراد تمایل به انجام  عمل های  زیبایی  کرده  اند  که در اغلب مواقع  شاید نیازی به انجام نباشد و خیلی از این افراد فریب همین تبلیغات دلال ها را خورده اند.

دکتر حسینی بیان کرد : با وجود  تمایل  به  انجام  عمل های  زیبایی  یکی  دیگر  از مشکلات  ، ورود  افراد غیر فوق متخصص  به  انجام  عمل  های  زیبایی  مانند لیفت  ابرو  و  لیپوساکشن  و غیره است که  حتی  در  برخی  موارد  می تواند جان  بیمار را  به  خطر بیندازد .

وی  اظهار کرد : متاسفانه برخی از  افراد  غیر فوق تخصص و  دلال ها  جهت  انجام  عمل های  زیبایی حتی در  فضای مجازی نیز  شروع  به  تبلیغ می کنند و مشاهده شده است که در برخی موارد حتی بیمار پس  از  انجام  عمل توسط این  افراد   به  دلیل  وخامت حال  در آی  سی  یو  بستری  می شود و  یا  عصب ابرو فرد قطع  شده و  برخی  مشکلات  دیگر  که حتی میتواند  غیرقابل  جبران  باشد . 

این فوق تخصص جراحی پلاستیک عنوان  کرد : توصیه  ما این  است  که افراد قبل از  انجام  عمل  های  زیبایی  حتما با مراجعه  به منابع معتبر  مانند سایت  نظام  پزشکی  و غیره از  فوق  تخصص  پلاستیک بودن  پزشک  مطمئن  شوند  و  ارگان هایی مانند پزشک قانونی ،  نظام  پزشکی  و  غیره که توانایی  شناسایی افراد غیر فوق تخصص و  دلال ها را که با  جان  مردم  سروکار دارند  به  این قضیه ورود کرده و آنها را در سایت هایشان به عنوان پیج ها و کلنیک ها تقلبی معرفی کنند تا  سلامت  جامعه  دچار  مشکل نگردد .

وی  مطرح  کرد : جهت  انجام  عمل  زیبایی  لازم است که  فرد  سه سال در دوره فوق تخصصی،تحصیل کند تا بتواند فردی مناسب  برای  انجام جراحی پلاستیک و زیبایی باشد و فقط به این افراد جراح فوق پلاستیک می گویند . اما مردم متوجه فریب تبلیغات باشند که پزشکی خود را متخصص پلاستیک معرفی میکند که در واقع در طی این ۳۵  سال همچنین رشته ای نداریم.

دکتر حسینی گفت : متاسفانه  مشاهده می  شود که حتی برخی افراد غیرمتخصص  که  با سلامت افراد بازی  می کنند  مشخصات  خود را  نیز  به  بیمار  ، اشتباه  می گویند  و وقتی  فرد  دچار  عوارض عمل  زیبایی می شود و به  پزشک قانونی  مراجعه  می کنند نام  فرد را میگویند ، با  مشخصات  فردی که  عمل  را  انجام  داده  تطابق ندارد  و نشان می دهد که ویزیت و جذب بیمار توسط دلال انجام شده و عمل هم توسط تکنسین و یک جراح فقط پرونده ها را مهر زده است لذا  توصیه  می شود که  افراد حتما  مراقب این دلال های غیر متخصص باشند  .

اشتراک این خبر در :