کیاپرس / رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به سنددارکردن اراضی کشاورزی گفت: کشاورزان باید برای سنددار شدن مزارع تشویق شوند.

به گزارش کیاپرس از مهر، حسن عنایتی کلیجی ظهر سه شنبه در جلسه هماهنگی صدور اسناد، حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی کشاورزی گفت: سنددار کردن اراضی کشاورزی باید با قوت بیشتری مورد توجه قرار گیرد و امور اراضی باید به دنبال این باشد تا کشاورزان را ترغیب کنند به سمت سنددار کردن اراضی کشاورزی خود بروند.

وی ادامه داد: رفع تداخلات در برخی شهرستان‌ها به اتمام رسیده است و ثبت اسناد املاک باید پیگیری برای این موضوع داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: مناطقی که نقشه‌های آن آماده است تا پایان آذرماه رفع تداخلات آن انجام می‌شود.

این مسئول افزود: در مازندران به عنوان قطب کشاورزی کشور، حوزه زمین برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و حساسیت ویژه ای در بحث زمین داریم.

عنایتی با بیان اینکه مازندران تأمین کننده امنیت غذایی کشور است، گفت: با سنددار کردن اراضی کشاورزی بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.

وی اضافه کرد: حوزه غذا مربوط به یک قشر، ساختار و دستگاه نیست بلکه همه اجزا و ارکان استان باید تلاش کنند تا به امنیت غذایی و تولید غذا خدشه وارد نشود.

اشتراک این خبر در :