کیاپرس /بیماری کیست پانکراس بدون عمل جراحی باز و با روش آندوسونوگرافی (سونوگرافی داخلی) در مجتمع درمانی آموزشی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس درمان شد.
به گزارش کیاپرس، فوق تخصص گوارش دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز (۲۱ شهریورماه) در این خصوص، گفت: بیماری ۴۵ ساله با کیست ۲۰ سانتیمتری ناحیه سر لوزالمعده که توان هضم غذا را نداشت با روش آندوسونوگرافی درمان و کیست بیمار با گذاشتن استنت تخلیه شد.

دکتر حمیدرضا موسوی افزود: در این روش بیمار بدون نیاز به جراحی باز و پاره کردن شکم با دستگاه آندوسونوگرافی فقط در ۱۰ دقیقه درمان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این روش درمانی فقط در شهرهای تهران و بندرعباس اجرا می‌شود، عنوان کرد: با توجه به وجود دستگاه آندوسونوگرافی در مرکز آموزشی درمانی پیامبر اعظم (ص) این عمل در استان هرمزگان و در بیمارستان شهید محمدی در دسترس بیماران است.

موسوی درباره مزایای این روش درمانی اظهار کرد: در عمل جراحی باز بیمار علاوه بر عوارض بیهوشی عمومی و جراحی باز که چندین ساعت طول می‌کشد ممکن است دچار عوارض بعد از عمل شده و هم چنین بازگشت به شرایط عادی با تأخیر زمانی بیشتری است، اما در روش اندوسونوگرافی جدید عمل کمتر از ۱۰ دقیقه، بدون بیهوشی عمومی است و بیمار خیلی زود می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرد و زمان بستری به حداقل زمان ممکن می‌رسد.

وی بیان کرد: این سومین مورد از این روش درمانی در هرمزگان است.

اشتراک این خبر در :