کیاپرس /رئیس اداره تولید و سرمایه گذاری دفتر صنایع خلاق در وزارت صنعت در آستانه برگزاری ششمین نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی گفت : اسباب بازی فکری – آموزشی به طور کلی نقش بسیاری در پرورش خلاقیت کودک دارند و شیوه های فکر کردن  و نگاه کردن به مسائل پیرامون را از جنبه های مختلف را این اسباب بازی ها می توانند به کودکان آموزش دهند و قدرت تصمیم گیری آنها را بالا ببرند . 

محمد حسین حبیب نژاد بیان کرد: با توجه به اینکه اسباب بازی ها نقش هویت ساز را برای کودکان دارند به طور کلی والدین باید در خرید اسباب بازی برای کودکانشان دقت کنند.

وی اظهار کرد : اسباب بازی هایی که به شکل کامل شده نیستند و کودکان می توانند آنها را به دلخواه شکل دهند و یا تغییر در آنها شکل دهند اگر مورد علاقه کودکان باشد به طور قطع باعث بروز خلاقیت آنها می شود مانند پازل و جورچین و غیره اشاره کرد.

این متولی امر تولید و تجارت صنعت اسباب بازی و سرگرمی در کشور می گوید:  بازی با اسباب بازی نظیر عروسک ها می تواند به کودکان کمک کند تا استعداد هایشان را کشف کنند و بچه ها با تخیلی که دارند می توانند سناریوهای خودشان را در زندگی بسازند.

وی مطرح کرد :بازی با اسباب بازی هایی که شکل هنری دارند مانند رنگ انگشتی و خمیربازی نیز می توانند به کودکان کمک کنند تا خلاقیت خودشان را کشف کنند و بروز دهند.

حبیب نژاد توصیه کرد : در خرید اسباب بازی مناسب آنچه که اول مهم است داشتن امنیت کودک است و باید استاندارد های خودشان را از لحاظ فیزیکی ، بهداشتی و مواد مصرفی داشته باشد.

رئیس اداره تولید و سرمایه گذاری دفتر صنایع خلاق در وزارت صنعت افزود: اسباب بازی باید مناسب با سن و جنس کودک باشد تا به آنها آسیب نرساند و باعث  برانگیختن حس کنجکاوی کودک شود و هم باید واقع گرا و سازگار با فرهنگ های مناسب کشورمان باشد.

گفتنی است ششمین نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی، از تاریخ ۱۶ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۲ در برج میلاد تهران برگزار می شود.

اشتراک این خبر در :