کیاپرس /  درصدی نزاع در چهار ماه سالجاری
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران ، آمار معاینات انجام شده نزاع ، طی چهار ماه سالجاری در استان را هفت هزار و هفت نفر(۴۵۴۸ نفر مرد و ما بقی زن ) اعلام کرد و افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش داشت.
به گزارش کیاپرس از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ، دکتر علی عباسی تصزیح کرد : بر اساس گزارش ارسالی از مراکز استان ، بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری و میاندرود با عدد ۱۰۷۰، بابل با عدد ۸۸۳ و آمل با عدد ۷۲۶نفر و کمترین نزاع در شهرستان سوادکوه با عدد ۱۲۸ نفرثبت شده است.

خرداد بیشترین ماه
بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان ، خرداد با ۲۰۰۴ نفر ،تیر با ۱۷۲۷و اردیبهشت با ۱۶۵۲ به ترتیب بیشترین و فروردین ماه با ۱۶۲۴ کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر میشود.
این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : میتوان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

 

اشتراک این خبر در :