کیاپرس /متخصص طب پیشگیری اظهار داشت: با ورزش ما احساس نشاط و خوشبتی بیشتری داریم و در نتیجه تصمیمات بهتری خواهیم گرفت.

دکتر عبدالوهاب قاضی افزود: در صورتیکه ورزش در زندگی افراد باشد، علاوه بر اینکه از بیماری های عضلانی، اسکلتی اعم از کمردرد، پا درد ، دست درد و هم از بیماری های غیر واگیر مانند دیابت، فشارخون و کبدچرب می تواند پیشگیری می کند، احساس خوشبختی را هم بیشتر می کند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختی یک احساس است، بیان داشت: احساس خوشبختی وابسته به سطح ۴ هورمون شامل سروتونین ، دوپامین، اندورفین‌ و اکسی توسین در خون است.

این متخصص طب پیشگیری تاکید کرد که این چهار هورمون با ورزش افزایش پیدا می کند.

وی بیان داشت: فارغ از اینکه ما در یک کلبه گلی یا در خانه ای مجلل زندگی کنیم، سطح این ۴ هرمون است که تعیین می کند ما احساس خوشبختی داربم یا آن را نداریم.

وی افزود: هرچه سطح این ۴ هرمون بالاتر برود نسبت به موضوعات اطراف مان خوش بین تر خواهیم بود و همچنین تصمیمات ما از روی بدبینی، ترس و نگرانی نخواهد بود.

کم تحرکی علت اصلی شیوع کبد چرب است

وی علت اصلی شیوع کبد چرب در کشور ما را کم تحرکی یا حتی بی تحرکی دانست و گفت: ورزش جز زندگی مان نباشد دچار کبد چرب می شویم.

وی به همه توصیه کرد که ورزش را به زمان،مکان وسیله و فرد خاصی محدود نکنیم و ورزش باید جز کار و زندگی مان شود.

وی گفت؛ برخی افراد فکر می کنند که خوردن غذای چرب، سبب می شود تا افراد به کبد چرب مبتلا شوند، هرچند غذاهای چرب می تواند فرد را مبتلا به کبد چرب کند اما مهمتر از آن، کم تحرکی است.

اشتراک این خبر در :