اختصاصی – کیاپرس/ مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی یثربی کاشان گفت: رادیوتراپی، براکی تراپی و شیمی درمانی از خدمات مرتبط با درمان سرطان هستند که بدون دریافت وجه از بیماران و به صورت رایگان در این بیمارستان ارایه می شوند.

رضا نعناکار در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: این نوع خدمات درمانی؛ معمولا هزینه زیادی به بیماران تحمیل می نماید که در این بیمارستان بدون دریافت هیچ هزینه ای به بیماران ارایه می شود.

وی ادامه داد: در سال قبل حدود ۳۲ میلیارد تومان هزینه ارایه این خدمات بود که از بیماران دریافت نشده است.

نعناکار بیان داشت: از سال ۹۵ تاکنون که این خدمات به صورت رایگان ارایه می شود؛ بالغ بر ۸۱ میلیارد تومان صرف این موضوع شده است.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار جلسه رادیوتراپی، بیش از ۶ هزار جلسه براکی تراپی و حدو ۲۵ هزار جلسه شیمی درمانی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه خدمات خوبی به بیماران ارایه می شود؛ افزود: بیش از ۶۰ درصد بیماران رادیوتراپی و ۸۰ درصد بیماران براکی تراپی از سایر شهرها می باشند، به عبارتی بیمار از اقصی نقاط کشور به این بیمارستان مراجعه می کنند.

نعناکار در پاسخ به این سوال که مراجعین به این بیمارستان، بیشتر از سنین هستند؟ گفت: متاسفانه سرطان فراگیر شده و بیماران از سنین مختلف به این مرکز درمانی مراجعه می کنند.

وی بیان داشت: کودکان بیمار هم به بیمارستان مراجعه می کنند تا خدمات درمانی دریافت کنند، برای این کودکان محل بازی فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه همراه سرا به صورت رایگان خدمات ارائه می کند؛ گفت: یک همراه سرا سنتی در کاشان جهت اقامت بیماران و همراهانشان تهیه شده و مجموعه دیگری که شامل ۴۲ واحد، توسط خیرین در حال ساخت می باشد.

بیمارستان یثربی پنجمین مرکز ارایه خدمت براکی تراپی در کشور

وی بیان داشت: در حال حاضر پنج مرکز خدمت براکی تراپی در کشور به بیماران ارائه می شود که ما پنجمین مرکز هستیم.

وی ادامه داد: بیمارستان ما قطب درمان سرطان در منطقه مرکزی کشور می باشد.

نعناکار اظهار داشت: در حال حاضر بیماران برخی از کشورها برای مداوا به این بیمارستان مراجعه می کنند، که امیدواریم بتوانیم این موضوع را گسترش دهیم.

وی افزود: ما توانستیم بیماران خارجی از کشورهایی مانند هند، عراق، افغانستان و عمان را پذیرش کنیم.

نعناکار ادامه داد: در تلاش هستیم که بیماران از کشورهایی بیشتری جذب کنیم.

اشتراک این خبر در :