کیاپرس /معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه داروهای تولیدی با فناوری بالا در ایران مورد اقبال کشورهای همسایه هستند، گفت: این کشورها از واردات و مصرف چنین داروهایی استقبال می کنند.

به گزارش ایفدانا دکتر سیدحیدر محمدی در مراسم آیین افتتاح کارخانه نوآوری دارو-پزشکی بهستان با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه تولید دارو بسیار سخت و به نوعی جهاد تلقی می شود، گفت: ما در سازمان غذا و دارو خود را سرباز تولیدکنندگان می‌دانیم و وظیفه داریم ضمن حمایت از آن ها فرآیندهای تولید را برای آینده کشورمان تسهیل کنیم.

وی افزود: مجموعه‌ای که امروز افتتاح شد قرار است به زودی داروهای با تکنولوژی بالا را تولید و در اختیار مردم عزیز کشورمان قرار دهد، داروهایی که تولیدکنندگان محدودی در دنیا دارند و جزو افتخارات ماست که در صنعت تولید داروهای بیولوژیک حرف های زیادی برای گفتن داریم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به استقبال کشورهای همسایه از داروهای با فناوری بالای تولید ایران، عنوان کرد: بسیاری از محصولات بیولوژیک تولید شده در کشور ما در این کشورها مصرف می‌شود و در حوزه صادرات فرآورده‌های بیولوژیک وضعیت مناسبی داریم که برای ما افتخار بزرگی است.

وی تصریح کرد: وقتی واردکننده‌های بزرگ کشور وارد حوزه تولید می‌شوند اتفاقات خوبی رخ می‌دهد چرا که در تامین نقدینگی توان بیشتری داشته و در زمینه تامین ارز، انتقال ارز، آشنایی با بروکراسی اداری و رگولاتوری تجربه بیشتری دارند.

دکتر محمدی با بیان اینکه بدنه سازمان غذا و دارو از تولیدکنندگان حمایت می‌کند، گفت: هدف سازمان غذا دارو این است که محصول با کیفیت با سرعت بالا تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد، امیدواریم بتوانیم به سرعت محصولات این شرکت را در بازار ببینیم و به زودی شاهد ورود به تولید داروهای دیگر نیز باشیم./

اشتراک این خبر در :