کیاپرس / رئیس پلیس راه مازندران از تداوم انسداد محور هراز بر روی خودروهای عبوری به دلیل ریزش کوه، گفت که ترافیک خودرو در جاده کندوان در زمان حاضر سنگین است.

کیاپرس به نقل از ایرنا سرهنگ یدالله جهان‌تاب روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: محور هراز که حوالی ساعت ۱۰ دیروز به‌علت ریزش کوه در هر ۲ مسیر رفت و برگشت مسدود شده بود همچنان تا اطلاع بعدی بر روی خودروهای عبوری بسته است و نیروهای راهداری در حال تلاش برای بازگشایی این مسیر هستند.

وی وضعیت ترافیک در مسیر جنوب به شمال جاده کندوان را در محدوده بیلقان در زمان حاضر سنگین اعلام کرد و با بیان اینکه جاده چالوس دارای مه گرفتگی و محور هراز و آزاد راه تهران شمال فاقد هرگونه مداخلات جوی است، در آزاد راه تهران شمال و همچنین محور فیروزکوه تردد خودروها بصورت عادی و روان در جریان است.

وی با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر ورود سامانه ناپایدار جوی که با بارش باران و خطر ریزش سنگ در محورهای کوهستانی همراه است، خاطرنشان کرد: سامانه ناپایدار جوی تا روز چهارشنبه در این استان فعال خواهد بود و رانندگان وسایل نقلیه در هنگام ترددهای جاده‌ای بویژه در محورهای کوهستانی باید جوانب احتیاط را رعایت کنند.

رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به حادثه روز گذشته رانش کوه و ریزش سنگ در جاده هراز که منجر به مسدود شدن این مسیر بر روی خودروهای عبوری شده است، افزود: با توجه به احتمال جاری شدن سیلاب محلی و نقطه‌ای و خطر ریزش سنگ در دیگر محورهای کوهستانی از جمله جاده کندوان، رانندگان وسایل نقلیه باید در هنگام تردد از توقف در حاشیه راه‌ها و یا اسکان در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

جهان‌تاب با اشاره به حجم بالای تردد خودرویی در محورهای ارتباطی این استان در ایام تعطیلات آخر هفته، از رانندگان وسایل نقلیه خواست علاوه بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند تا سفر امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.
مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره های ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است. برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

اشتراک این خبر در :