کیاپرس /رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: حدود١۰ درصد از کودکانی که به متولد می شوند به نوعی دچار مشکلات جسمانی هستند که با فیزیوتراپی به موقع می توان از معلولیت آنان جلوگیری و یا میزان ضایعه بجا مانده را به حداقل رساند.

دکتر سید علی جعفری در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: فلج مغزی ، فلج اطفال ، فلج های زایمانی (ارب پالزی) ، تور تیکولی (کودکانی که با گردن کج به دنیا می آیند) ، اختلال در مچ پا (مثل کف پای صاف ، و پا چنبری) ، در رفتگی مادرزادی استخوان ران و از جمله مشکلات جسمی حرکتی کودکان محسوب می شود و علاوه بر این به هر دلیلی که کودکان مبتلا به آسیب هایی گردند که در حیطه درمان فیزیوتراپی قرار گیرند فیزیوتراپیست به درمان آنان اقدام می کند.

وی تصریح کرد: فیزیوتراپی شیوه‌ای از درمان است که از روشهای مختلف غیر دارویی و غیرجراحی همچون تجهیزات فیزیکی ،مانورهای دستی و تمرین درمانی و هیدرو تراپی و یا امکانات درمانهای طبیعی برای پیشبرد معالجه و ازپدیده های فیزیکی مانند ورزش ، نور ، صوت ، موج ،گرما و الکتریسیته … جهت درمان بیماران استفاده می‌شود .

عضوهیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه، فیزیوتراپی (فیزیک‌درمانگری) شیوه‌ای موثر برای تقویت و بهبود بخشیدن به کارکرد عضلات، تاندون‌ها و رباط‌هایی است که دچار آسیب یا نقص‌ شده‌ است گفت: بیماری، کهولت سن، مشکلات مزمن سلامتی،آسیب دیدگی ها،بهبود عملکرد بدن و سلامت عمومی از شایعترین دلایلی هستند که باعث ارجاع مردم به فیزیوتراپیست می گردد.

رئیس بیمارستان کودکان اکبر ضمن قدردانی از تلاش های ارزنده کارشناسان فیزیوتراپی این مرکز درمانی اظهار کرد: در این مرکز ضمن تعامل با تمامی گروه های درمانی، خدمات ارزنده ای به بیماران ارائه می شود.

اشتراک این خبر در :