کیاپرس /معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری وبا، قبل از خوردن میوه و سبزی باید آن را دقیق شست.

به گزارش کیاپرس از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بابک عشرتی گفت: در حال حاضر از نظر ابتلا به وبا مشکلی نداریم. به طوری که از ابتدای سال تا کنون کمتر از ۱۰ مورد مبتلا به این بیماری در کشور داشته ایم.

به گفته وی در فصل گرما موارد ابتلا به اسهال شایع می شود و وبا یکی از علت های این عارضه است.

او بیان کرد: آب بدن بیماران مبتلا به وبا به دلیل عارضه اسهال، کم می شود که این کمبود را به خاطر از دست دادن آب باید جبران کنند. برای بیماری وبا معمولا آنتی بیوتیک لازم نیست و در موارد خیلی محدود، افراد نیازمند تجویز سرم هستند.

معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: افراد برای پیشگیری از ابتلا به بیماری وبا، باید قبل از خوردن میوه و سبزی آن را به طور دقیق بشویند و در صورت نیاز نیز ضد عفونی کنند تا میکروب و آلودگی احتمالی از بین برود.

او ادامه داد: افراد باید قبل از خوردن هرگونه مواد غذایی، برای جلوگیری از ابتلا به بیماری هایی مانند التور، دست های خود را با آب و صابون شست و شو دهند. بهتر است از سالاد تهیه شده در منزل استفاده کنند.

عشرتی گفت: خودمراقبتی سبب کاهش هزینه های سلامت خواهد شد. خودمراقبتی باعث می شود تا نیاز افراد به مراجعه به مراکز درمانی کمتر شود.

او افزود: خودمراقبتی سبب می شود که طول مدت بیماری در بین افراد کاهش پیدا کند.

اشتراک این خبر در :