کیاپرس / رییس دیوان عدالت اداری ضمن تاکید بر ضرورت فعالیت مدیران حقوقی وزارت بهداشت متناسب با شان شغل پزشکی، اعلام کرد: کارگروه مشترک دیوان عدالت اداری و وزارت بهداشت در بین ۱۹ کارگروه دیگر مربوط به سایر دستگاه‌ها، کارگروه فعالی است.

به گزارش  کیاپرس از وبدا، حجت الاسلام و المسلمین حکمت‌علی مظفری در هشتمین همایش علمی، کاربردی مدیران و کارشناسان حقوقی دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: نگاه تحولی وزارت بهداشت در دور جدید این است که کاهش پرونده‌ها با نگاه پیشگیری غالب شود و پرونده‌ی کمتر ملاک عمل باشد.
وی با بیان این‌که مدیران حقوقی در تمام دستگاه‌ها از جمله حوزه سلامت و وزارت بهداشت نقش اصلی را دارا هستند، اظهار داشت: هر دستگاهی باید با آسیب شناسی و برنامه ریزی مناسب، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کند.
رییس دیوان عدالت اداری با تاکید بر تبصره ۴ ماده ۱۶ قانون عدالت اداری گفت: این قانون فرصتی برای دستگاه هاست که موضوعات خود را داخل دستگاه، حل و فصل کنند.
حجت الاسلام و المسلمین مظفری یادآور شد: در نظام سلامت که با بیماران و مردم سر و کار دارد و حرف اول و آخر را پزشکان می‌زنند، باید شرافت و شان شغل پزشکی که جایگاه والایی است، حفظ شود.
رییس دیوان عدالت اداری با تقدیر از برگزاری این همایش در راستای ارتقای علمی، گفت: در این همایش ها همفکری، هم اندیشی و تشریک مساعی برای رفع مشکلات مردم صورت می گیرد و باید از ظرفیت های حقوقی، نهایت استفاده را کرد.
حجت الاسلام و المسلمین مظفری اظهار داشت: در دیوان عدالت اداری کارگروه مشترکی با وزارت بهداشت وجود دارد که فعال است. به عنوان مثال در یک مورد با تعامل وزیر بهداشت اشکالی که بین صندوق بازنشستگی و وزارت بهداشت وجود داشت، به خوبی مرتفع شد.
رییس دیوان عدالت اداری تاکید کرد: باید مراجعات به دیوان عدالت اداری را کاهش دهیم تا لازم نباشد مردم برای هر کاری به این مجموعه مراجعه کنند.
وی با بیان این که دیوان عدالت اداری تنها مرجع قضایی است که به دادخواهی مردم در زمینه حاکمیت رسیدگی می کند، بیان داشت: مسئولیت پذیری مدیران در دستگاه ها و توجه به درخواست ها و پاسخگویی به ارباب رجوع از مهم ترین اقدامات دولت هاست. دستگاه ها باید خودشان بررسی کنند که ساختار قانونی لازم در این زمینه فاقد اشکال باشد.
گفتنی است در این همایش که طی دو روز برگزار می شود، جمعی از مدیران معاونت حقوقی دولت، مدیران دستگاه قضایی و معاونان و مدیران ستادی وزارت بهداشت حضور داشتند.

اشتراک این خبر در :