کیاپرس/متخصص طب سنتی گفت: از دانه های لعابدار در فصل های خشک سال غافل نشوید، به عبارتی تابستان و پاییز که فصلهای خشک است، دانه های لعابدار فراوانی استفاده کنیم.

علیرضا یارقلی در برنامه زنده طبیب از شبکه سوم سیما پخش شد؛ اظهار داشت: این دانه ها رطوبت خوبی به بدن ما می دهند و مصرف آنها در این ایام توصیه می شود.

وی با اشاره به اینکه روزهای تابستان را بدون مصرف دانه های لعابدار سپری نکنیم؛ بیان داشت: دانه های لعابدار مانند چیا و تخم شربتی املاح بسیار ارزشمندی هم دارد.

وی در پاسخ به این سوال که در گرما از مصرف چه چیزهایی منع می شویم؟ گفت: هرچیزی که گرمای ما را زیاد کند باید دوری کرد.

یارقلی؛ شاخص ترین چیزها را ادویه جات اعلام کرد و گفت: اغلب ادویه جات مانند فلفل و دارچین گرم هستند و توصیه می شود در فصل تابستان کمتر مصرف شوند.

وی افزود: زیاده رویی مصرف چیزهایی مانند حلوا، خرما و حتی شیره انگور در فصل تابستان توصیه نمی شود.

متخصص طب سنتی بیان داشت : برخی مواقع ما با مصرف نوشیدنی های خنک؛ تشنگی مان برطرف نمی شود. در این موارد نوشیدنی های گرم مانند چای گرم به ما کمک می کند تا رفع تشنگی داشته باشیم.

وی افزود: در این موارد هرچه آب یخ و حتی آب معمولی می خوریم؛ رفع تشنگی صورت نمی گیرد و شکم مانند یک توپ پر می شود اما تشنگی ما برطرف نمی شود.

وی اظهار کرد: خیلی ها این تجربه را دارند که آب تشنگی شان را رفع نمی کند و این افراد می گویند آب تشنگی ما را رفع نمی کند و تا چایی نخورم رفع تشنگی نمی شود.

اشتراک این خبر در :