کیاپرس /رئیس سازمان اورژانس کشور از جذب ۳۵۴۰ نیروی جدید در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، جعفر میعادفر با اشاره به کمبود نیروی انسانی در اورژانس گفت: این کمبود در دو فرمت تعریف می‌شود که یکی حفظ وضعیت موجود و دیگری بر اساس آمایش سرزمینی در برنامه هفتم توسعه است.

وی با بیان این که باید ۱۴۰۰ پایگاه جاده‌ای روستایی و شهری راه‌اندازی می‌کردیم، گفت: عمده وضعیت موجود موجب شده ۱۵ هزار نیرو کسری داشته باشیم و ۳۵۴۰ نفر را نیز با کسب مجوز از سازمان امور استخدامی به زودی جذب می‌کنیم.

به گفته میعادفر به ازای هر پایگاه ۹ نفر باید جذب شود که حدود ۱۱ هزار نیرو در این زمینه کسری وجود دارد. در این راستا باید آمبولانس و زیر ساخت‌های لازم و بودجه مورد نظر وجود داشته باشد و مجموع این‌ها موجب می‌شود که یک پایگاه راه‌اندازی شود و تلاش می‌شود حکمی در برنامه هفتم دریافت و اعتبارات لازم نیز برای راه‌اندازی این پایگاه‌ها در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: سه هزار دستگاه آمبولانس فرسوده داریم که باید از رده خارج شده و آمبولانس جدید جایگزین شود و در این زمینه کمبود‌هایی وجود دارد.

وی از کسری ۱۴۰۰ آمبولانس در کشور سخن گفت و افزود: خوشبختانه دولت و مجلس اعتبار قابل توجهی را در بودجه ۱۴۰۲ پیش‌بینی کردند که به رقم سه و نیم همت می‌رسد و اولین مناقصه خرید آمبولانس را نیز برگزار کردیم که شامل ۵۰۰ دستگاه می‌باشد و شرکت برنده نیز مشخص شده است و در حال ثبت سفارش و تأمین ارز مورد نیاز هستیم.

میعادفر درباره مبلغ مورد نیاز برای این ۵۰۰ دستگاهِ مورد نظر، به عدد ۳۵ میلیون دلار ارز اشاره کرد که در حال حاضر میزان ریالی آن موجود است و به گفته رئیس اورژانس کشور باید دولت اهتمام ورزد و با حمایت سازمان برنامه و بانک مرکزی این رقم با ارز جا به جا شود.

وی به رادیو گفت‌وگو گفت: ما دو کار را همزمان پیش می‌بریم که یکی روال ثبت سفارش است که از سوی وزارت صمت پیگیری می‌شود و پیگیری‌های لازم نیز در حال انجام است تا ارز به سرعت در اختیار ما قرار گیرد.

میعادفر افزود: شرکت طرف قرارداد نیز کار‌های مربوطه را انجام می‌دهد و ما نیز باید اعتبار لازم را در اختیار آن بگذاریم.

وی همچنین درباره افتتاح نخستین پایگاه اورژانس هوایی تهران گفت: دیروز همزمان با حضور رئیس جمهور و افتتاح بیمارستان غدیر در شمال تهران و ایجاد‌ایستگاه هلی کوپتر، اولین پایگاه اورژانس هوایی با استفاده از هلی کوپتر‌های مربوط راه‌اندازی گردید و از این رو پایگاه‌های تهران از یک به دو افزایش یافت.

میعادفر درباره ویژگی‌های هلی کوپتر‌ها نیز گفت: برای بیمارانی که وضعیت پیچیده‌ای دارند و یا قصد انتقال اعضا را داشته باشیم، از هواپیما‌هایی استفاده می‌کنیم و این هواپیما‌ها کوچک هستند که عضو یا یکی دو بیمار را جا به جا می‌کند.

وی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو درباره بهبود وضعیت اورژانس شمال تهران گفت: ۸۲۱ تخت با بهترین تجهیزات کار خود را آغاز کرده‌اند و به روز می‌باشند و در شرق تهران نیز دو بیمارستان مهم داریم که یکی امام حسین(ع) و دیگری شهداست که هر دو استراتژیک هستند.

اشتراک این خبر در :