کیاپرس /  بهره مندی ۱۲۰۰ خانوار روستایی سوادکوه از آب شرب سالم و بهداشتی در آینده ای نزدیک

مدیر امور آبفا سوادکوه گفت: به زودی ۱۲۰۰خانوار در۶ روستای شهرستان سوادکوه با بهره برداری از ۵ پروژه آبرسانی از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.
به گزارش  کیاپرس از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مازندران؛ مهندس محمد رضا اسماعیلی افرا در گفتگویی با اشاره به طرحهای آبرسانی در دست اجراء اظهار داشت: پروژه آبرسانی به روستای کمر پشت با احداث یک باب مخزن ذخیره ۲۰۰ متر مکعبی و اجرای ۲ کیلومتر خط انتقال با صرف ۵/۲ میلیارد تومان اعتبار انجام شده و آماده افتتاح است که پس از بهره برداری ۳۰۰ خانوار این روستا از مزایای آن بهره مند می شوند.
وی در خصوص مجتمع آبرسانی جمشید آباد- کارسالار گفت: برای بهره برداری از این پروژه دو باب مخزن ذخیره به حجم ۳۰۰ متر مکعب احداث و ۳ کیلومتر خط انتقال و ۲۰ متر مکعب مخزن جمع کننده ایستگاه پمپاژ با ۵ میلیارد تومان اعتبار اجرا شده است.
مدیر امور آبفا سوادکوه ادامه داد: برای اتمام این پروژه، طرح برق رسانی با تخصیص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار باقی مانده که پس از پایان کارهای اجرایی، اهالی دو روستا با ۳۵۰ خانوار از نعمت از آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.
مهندس اسماعیلی افرا از اجرای ۳ پروژه آبرسانی پالند- تیلم و پندرم نیز خبر داد و افزود: برای اجرای این پروژه ها ۳ باب مخزن ذخیره به حجم ۴۰۰ متر مکعب،۸ باب مخزن جمع کننده ایستگاه پمپاژ به حجم ۸۰ متر مکعب و نیز ۱۰ کیلومتر خط انتقال انجام شده است.
وی افزود: برای این پروژه ها در فاز اول ۳۱ میلیارد تومان هزینه شده و اجرای ۲ کیلومتر خط انتقال و برق رسانی با تخصیص ۷۰ میلیارد تومان اعتبار باقی مانده که پس از اتمام و بهره برداری، اهالی ۳ روستا با ۴۰۰ خانوار از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی پایدار بهره مند می شوند.

اشتراک این خبر در :