پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس / آیین تجلیل از بانوان مدافع سلامت شهر تهران با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، شهردار منطقه۹، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران و بانوان مدافع سلامت مناطق ۲۲گانه در سالن همایش های برج آزادی برگزار شد.

وعده استخدام بیش از 40 هزار نفر در حوزه سلامت/هیچ بودجه ای برای این تعداد پرسنل پیش بینی نشده است!

به گزارش کیاپرس به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشکر از شهرداری تهران به ویژه منطقه۹ در اجرای این گردهمایی گفت: همکاران ما در دوران سخت ۳ سال گذشته توانستند در سنگر خدمت به مردم از عهده وظیفه خود برآیند.

وی با اشاره به مجموع فعالیت های بخش بهداشت و درمان کشور در دولت سیزدهم افزود: کار ما در حوزه بهداشت و درمان به ۲بخش تقسیم می شود که در بخش اول که قابل توجه می باشد تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که به دلایلی ۱۵ سال عملیاتی نشده بود و از آبان ماه اجرایی شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: بخش دوم مربوط به مبحث استخدام در حوزه سلامت می باشد که تفاهمات با سازمان استخدامی در حال نهایی شدن است که در صورت صدور مجوز، آزمون استخدامی را با رعایت اولویت افرادی که در دوران کرونا فعال بوده اند، تا پایان سال برای بالغ بر ۴۰هزار نفر اجرایی می کنیم.

در ادامه این مراسم سیدمحمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه۹ گفت: پاسداشت عزیزانی که در امر ایثار و فداکاری در حوزه سلامت در دوران کرونا حضور فعال در سنگر خدمت به شهروندان داشتند ما را بر آن داشت تا ویژه برنامه ای را در سطح مناطق ۲۲گانه شهری اجرا کنیم.

وی افزود: بانوان فداکار ما در عرصه خدمت در دوران گسترش کرونا جانفشانی های زیادی کرده و تعدادی از این عزیزان در راه خدمت به شهروندان به درجه رفیع شهادت نائل شدند که ما نیز بر خود می دانیم تا قدردان زحمات این عزیزان و اسوه های مجاهدت باشیم.

سوده نجفی عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشکر از مجموعه شهری در منطقه۹ بواسطه برگزاری این برنامه آن را حرکتی ارزشمند دانست و گفت: بزرگان دین هم لباس پرستاری را بر تن داشته اند که در صدر آنها حضرت زینب(س) است که روز ولادت این بانوی گرامی روز پرستار نام گرفته است.

او خدمت در لباس پرستاری را افتخار دانست و ضمن تشکر از زحمات جامعه پرستاری در دوران کرونا تاکید کرد: بی شک برگزاری برنامه هایی از این قبیل در راستای گرامیداشت عزیزانی است که خالصانه و با تمام توان تلاش کرده تا زمینه بهبود و سلامت شهروندان را فراهم کنند قابل تقدیر و زحمات پرستاران فراموش نشدنی است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران: فداکاریها و جانفشانی های شما تا ابد جاودان خواهد ماند

مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران نیز که در مراسم تجلیل از بانوان مدافع سلامت ۲۲منطقه شهر تهران حضور یافت، گفت: خوشحالیم که در جمع بهترین ها هستیم، این محفل به برکت ایثار و فداکاری شما عزیزان تشکیل شده و بی شک فداکاریها و جانفشانی های شما تا ابد جاودان خواهد ماند.

وی با تشکر از منطقه۹ و تمامی عواملی که زمینه ساز اجرای این برنامه ارزشمند بوده اند، بیان کرد: بانوان ما نشان دادند هر کجا که امکان خدمت در راستای حفظ ارزش ها بوده پیشرو بوده که مجاهدتهای خستگی ناپذیر بانوان مدافع سلامت در دوران سخت کرونا سندی گویا بر صحت این ادعای به حق می باشد.

لازم به ذکر است در آیین تجلیل از بانوان مدافع سلامت شهر تهران که به میزبانی منطقه۹ و در سالن همایش های برج آزادی برگزار شد، ۱۳۰ بانوی مدافع سلامت مدافع سلامت مناطق ۲۲گانه حائز تقدیر بودند که از ۲۵نفر به صورت نمادین تجلیل شد.

به گزارش سلامت نیوز، در حالی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از نهایی شدن صدور مجوز استخدام در حوزه سلامت سخن گفته که دکتر بهروز قنبری، معاون مرکز بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز، گفته است:« بودجه مصوب سال گذشته برای دانشگاه های علوم پزشکی نزدیک به ۷۶ هزار میلیارد بود که این عدد امسال به ۱۰۸ هزار میلیارد رسیده است یعنی حدود ۴۲ درصد افزایش بودجه داشتیم اما تحلیل این افزایش ۴۲ درصدی نشان می دهد این بودجه فقط کفاف پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی را در سال آینده می دهد.»

وی همچنین گفته: « یادمان هم باشد که حقوق ۳۰ تا ۴۰ هزار پرسنلی که قرار است در سال آینده استخدام شوند نیز در بودجه دیده نشده است. یعنی ۳۰ تا ۴۰ هزار استخدام برای سال ۱۴۰۲ پیش بینی شده است که اگر آزمون آنها در اسفند ماه برگزار شود و سال آینده این افراد جذب شوند عملا هیچ بودجه ای برای این تعداد پرسنل پیش بینی نشده است.»

با وجود این هشدارها اما نمایندگان مجلس کلیات بودجه ۱۴۰۲ را به تصویب رساندند و برخی از نمایندگان مجلس نیز از تصویب چنین بودجه ای برای حوزه سلامت کاملا راضی بوده و از آن دفاع کرده اند تا وضعیت استخدام ۴۰ هزار نیرو در وزارت بهداشت بدون در نظر گرفتن بودجه در هاله ای از ابهام باقی بماند. باید دید آیا نمایندگان قصد تجدید نظر در بودجه حوزه سلامت را خواهند داشت یا خیر در غیراینصورت با حجم بالای کمبود نیرو، بحرانی در انتظار نظام سلامت کشور خواهد بود.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1

اشتراک این خبر در :