پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

سرطان پستان، پروستات، معده و کولوکتال شایع ترین سرطان ها در مازندران هستند
دبیر علمی هشتمین همایش ملی راهکارهای ارتقا سلامت و چالش ها با محوریت سرطان که در ساری برگزار شد با بیان اینکه دو کار گروه جهت برنامه ریزی این همایش تشکیل شد، از ارسال ۲۰۲ مقاله به این جشنواره خبر داد که ۱۵۷ مقاله پذیرفته شده است.
دکتر احسان زابلی، دبیر علمی هشتمین همایش ملی راهکارهای ارتقا سلامت و چالش ها با محوریت سرطان با بیان اینکه از سال گذشته برنامه ریزی های لازم برای برگزاری این همایش انجام شد، گفت: دو کار گروه در مرکز جامع سرطان و دانشکده نسیبه ساری برگزار شد و فراخوان این جشنواره ارسال شد.
وی با بیان اینکه ۲۰۲ مقاله به این جشنواره ارسال و ۱۵۷ مقاله پذیرفته شده است، افزود: با توجه به اینکه شناسایی به موقع سرطان می تواند شانس درمان را افزایش دهد هدف این همایش نیز آشنایی با روش های نوین تشخیص و درمان سرطان است.
دکتر زابلی محورهای همایش را اپیدمیولوژی و عوامل خطر سرطان، علائم و نشانه های سرطان، روش های پیشگیری و غربالگری سرطان و مراقبت پرستاری بعد از جراحی عنوان کرد.
دبیر علمی همایش با بیان اینکه در کشور بیشترین شیوع سرطان معده در مردان و سرطان پستان در زنان می باشد، گفت: با راه اندازی مرکز جامع سرطان در استان اقدامات خوبی در شناسایی و ثبت بیماران انجام شد که براساس آن سرطان پستان، پروستات، معده و کولورکتال شایع ترین سرطان ها در مازندران محسوب می شود.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :