پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
حمایت ژاپن از سازمان جهانی بهداشت در کمک به 160 هزار نفر از آسیب دیدگان سیل های سال 98 در ایران

کیا پرس:سازمان جهانی بهداشت (WHO) حمایت های خود را در تامین نیازهای ضروری دارو، تجهیزات و خدمات بهداشتی، به بیش از ۱۶۰ هزار نفر آسیب دیده از سیل ویرانگر فروردین ۱۳۹۸، با کمک مالی دولت ژاپن تقویت می کند.
به گزارش کیا پرس  کمک مالی دولت ژاپن که معادل ۷۰۰ هزار دلار است، سازمان جهانی بهداشت را در حمایت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تامین و ارائه بهتر و موثرتر تجهیزات پزشکی و خدمات بهداشتی به مراکز درمانی اعم از مراکز دایم، موقت و سیار موجود در کشور یاری خواهد کرد. این اقدامات، شامل حمایت سیستم سلامت برای بهبود نظام مراقبت بیماری ها و ایجاد پایگاه های دیده ور برای گزارش دهی بیماری ها می باشد.
سازمان جهانی بهداشت با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران با استفاده از این بودجه اقدام به تهیه واکسن بیماری های مخلتف از جمله هپاتیت ای، وبا و سایر بیماری های قابل پیشگیری از طریق واکسن می نماید. بودجه اهدایی دولت ژاپن همچنین برای آموزش تیم های واکنش سریع جهت پیشگیری، شناسایی و پاسخ به موقع و موثر به طغیان احتمالی بیماری های واگیر اپیدمیک صرف خواهد شد.
دکتر کریستف هملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران طی بازدیدی رسمی از سفارت ژاپن در تهران ضمن اعلام قدردانی از حمایت به موقع مردم ژاپن در زمانی که به شدت به آن نیاز است، گفت: سیل های اخیر نه تنها باعث آسیب به منازل و زیرساخت های موجود در ۱۷ استان بیشتر آسیب دیده از سیل در کشور شده است بلکه تعداد قابل توجهی از مراکز ارائه خدمات درمانی را نیز به صورت کامل یا جزئی از چرخه خدمات رسانی خارج کرده است. این شرایط موجب ایجاد محدودیت در دسترسی بیماران به خدمات پزشکی و بهداشتی ضروری در مناطق آسیب دیده شده است.
وی افزود: حمایت ملت ژاپن از سازمان جهانی بهداشت و مردم ایران در توسعه و ارتقاء خدمات بهداشتی درمانی در وضعیت موجود تاثیر به سزایی خواهد داشت.
آقای میتسوگو سایتو، سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید کرد که دولت ژاپن انتظار دارد این پروژه که در حمایت از تلاش های دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای پاسخ به شرایط اضطرار و فاز بازیابی می باشد، با موفقیت انجام شود.
در اواخر اسفند سال ۱۳۹۷ مناطق وسیعی از ایران تحت تاثیر سیلاب قرار گرفته و بالغ بر ۱۰ میلیون نفر در مناطق سیل زده نیاز به کمک و امداد رسانی داشته که از این تعداد بیش از دو میلیون نفر، شامل ۱۶۱ هزار نفر با آسیب پذیری بالا، نیازمند به کمک ها و خدمات بهداشتی می باشند.
شایان ذکر است، در فروردین سال ۱۳۹۸ درطی فرایند سریع پاسخ به شرایط اضطرار، سازمان جهانی بهداشت (WHO) محموله ای شامل اقلام و تجهیزات پزشکی ضروری برای کشور جمهوری اسلامی ایران به منظور رسیدگی به نیازهای بهداشتی رو به افزایش هزاران نفر مردم آسیب دیده از سیل در استان ها، به وسیله هواپیما وارد کشور کرد. این تجهیزات شامل بسته های مورد نیاز برای درمان بیماران تروما، بسته های حاوی دارو و تجهیزات پزشکی اورژانس، کنترل بیماری وبا و بیماری های غیرواگیر و سایر اقلامی است که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نیاز شده بود.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :