پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
خیار هم اکنون در برخی از روستاهای بخش چهاردانگه ساری به مرحله برداشت رسیده و روزانه چند تن از آن برای عرضه به بازار به طور غیرمستقیم به میادین تره بار در سراسر استان ارسال می‌شود.آغاز برداشت خیار در کیاسر+ تصاویر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، در سال‌های اخیر جوانان استان کم‌کم به خودکفایی و افزایش در رونق تولید توجه ویژه‌ای داشتند و این امر به دلیل افزایش آگاهی، کمبود شغل مناسب و از همه مهم‌تر توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در حال محقق شده است.

یکی از راه‌های رسیدن به رونق تولید در مازندران سرسبز که اتفاقا دارای خاک حاصل‌خیز هم است، تولیدات در بخش کشاورزیست، انتخاب نوع محصول در این بخش بستگی به آب، هوا و خاک مناسب مکان موردنظر برای کشت دارد.

کشت خیار یکی از کارهایی است که کشاورزان زیادی از گذشته و به‌ویژه در سال‌های اخیر به آن روی آوردند، این محصول  تولید می‌شود.

خیار؛ مصارف مختلفی دارد، از جمله اینکه قابل استفاده بودن در سالاد فصل و شیرازی، تهیه ماست خیار و آب دوغ خیار، تهیه خیارشور که قابل استفاده در انواع غذاهاست و مهم‌تر از همه اینکه به عنوان میوه زینت‌بخش ظرف میوه است.

این محصول هم اکنون در برخی از روستاهای بخش چهاردانگه ساری به مرحله برداشت رسیده و روزانه چند تن از آن برای عرضه به بازار به طور غیرمستقیم به میادین تره بار در سراسر استان ارسال می‌شود.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :