پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : رییس اورژانس کشور با بیان اینکه از ابتدای فروردین تا ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ در سطح کشور ۲۲۹ نفر در محیط آبی کشور دچار غرق شدگی شده اند، گفت: ۷۲ نفر پس از نجات از غرق شدگی توسط اورژانس پیش بیمارستانی تحت مداوای اولیه قرار گرفتند که ۴۸ مصدوم جهت ادامه روند درمان به مراکز درمانی انتقال و ۲۴ نفر در محل حادثه درمان شدند و ۱۵۷ نفر نیز جان خود را طی این مدت از دست داده اند.

به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به اینکه طی ۵۸ روز گذشته ۱۷۸ نفر مرد معادل ۷۸ درصد از کل غریق ها را به خود اختصاص داده اند، گفت: در این بازه زمانی، ۸۰ درصد از فوتی های ناشی از غرق شدگی یعنی ۱۲۵ نفر مرد هستند و ۱۸درصد از افراد غرق شده در گروه سنی ۴ تا ۱۰ سال قرار دارند.

دکتر کولیوند، تعداد مصدومان و فوتی های ناشی از غرق شدگی از اول فروردین تا ۲۰ اردیبهشت را ۲۲۹ نفر اعلام کرد و گفت: ۲۰ درصد مربوط به میانگین سنی ۱۱ تا ۲۱ سال، ۱۸ درصد مربوط به ۴ تا ۱۰ سال، ۱۵ درصد مربوط به ۳۱ تا ۴۰ سال، ۱۵ درصد مربوط به گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال، ۱۰ درصد مربوط به گروه سنی ۴۱ تا ۵۰ سال، ۹ درصد مربوط به کودکان زیر ۳ سال، ۷ درصد مربوط به ۵۱ تا ۶۰ سال و ۶ درصد مربوط به گروه سنی ۶۱ سال و بیشتر است.

وی افزود: طی این مدت کوچکترین فرد غرق شده پسربچه ۶ ماهه در روستای تازه کند اردبیل بود که پس از انتقال به بیمارستان و درمان ترخیص شد. مسن ترین فرد غرق شده نیز خانم ۷۹ ساله در تهران بود که پس از انتقال به بیمارستان و درمان ترخیص شد.

دکتر کولیوند با اشاره به اینکه رودخانه ها در صدر حوادث ناشی از غرق شدگی هستند، افزود: در ۵۸ روز گذشته و از مجموع ۲۲۹ غریق از نظر تفکیک مکانی ۱۰۴ نفر معادل ۴۵ درصد از کل غریق ها در رودخانه ها، ۱۶ درصد در سایر محیط های آبی شامل (حوض، جوی و آب انبار)،۱۳ درصد در دریاچه پشت سد، ۱۱ درصد در دریا، ۷ درصد در استخر کشاورزی، ۵ درصد در کانال آب و ۳ درصد در استخر شنا دچار غرق شدگی شده اند.

وی افزود: استان های سیستان و بلوچستان، مازندران و فارس در صدر بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی هستند و در ۵۸ روز گذشته بیشترین غرق شدگی به ترتیب در استان های سیستان و بلوچستان با ۲۹ نفر، مازندران با ۲۰ نفر و تهران با ۱۶ نفر است. بیشترین فوتی نیز به ترتیب به استان های سیستان و بلوچستان با ۱۸ نفر، مازندران با ۱۳ نفر و خوزستان با ۱۰ نفر اختصاص دارد.

رییس اورژانس کشور با بیان اینکه بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی در ۱۳ اردیبهشت بوده است، گفت: همچنین در ۵۸ روز گذشته بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی به ترتیب در روزهای ۱۳ اردیبهشت با ۲۷ مورد و روزهای ۹ اردیبهشت، ۱۶ و ۲۶ فروردین با ۹ مورد به وقوع پیوسته است. همچنین در این مدتف بیشترین فوتی ناشی از غرق شدگی به ترتیب در روزهای ۱۳ اردیبهشت با ۱۵ مورد، ۹ اردیبهشت و ۳۱ فروردین با ۸ فوتی بوده است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :