پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : رئیس مرکز قلب استان مازندران از افتتاح بخش بازتوانی قلبی برای نخستین بار در شمال کشور خبر داد.

به گزارش کیاپرس دکترابوالقاسم فلاح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بخش بازتوانی قلبی بیمارستان فاطمه زهرا (س) ساری به زودی افتتاح می شود، گفت: بیماران مبتلا به سکته قلبی و تمامی بیمارانی که در عمل جراحی قلب باز، جراحی تعویض دریچه، پیوند قلب، سایر جراحی های قلبی، بیماران مبتلا به بیماری های مزمن مانند فشارخون بالا و دیابت در واحد بازتوانی قلبی مورد مراقبت قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: بخش بازتوانی قلبی دارای تجهیزات و پرسنل کافی است و مکاتبه‌های لازم برای پوشش بیمه ای خدمات بازتوانی انجام شده است.

رئیس مرکز قلب استان مازندران خاطرنشان کرد: برای احداث بخش بازتوانی قلبی ۲ میلیارد ریال و برای تجهیز آن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

دکترفلاح با اشاره به اینکه فضای مرکز بازتوانی قلبی طی حدود دو ماه آماده بهره برداری شد افزود: این مرکز نخستین بخش بازتوانی قلبی در شمال کشور است و با توجه به اینکه استان های شمالی بخش بازتوانی قلبی ندارند، با راه اندازی این بخش سه استان شمالی هم می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

وی در پایان با بیان اینکه جراحان، متخصصان قلب و داخلی می توانند بیماران را به بخش بازتوانی منتقل کنند، گفت: بخش بازتوانی قلبی آماده پذیرش بیماران بعد از عمل جراحی قلب باز، تعویض دریچه و سکته قلبی است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :