پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
  • استاندار مازندران در مراسم نخستین نشاء مکانیزه برنج کشور در بابلسر؛

کیاپرس به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران : حمایت دولت در فروش برنج اهمیت ویژه در حفظ زمین های شمال دارد / عمکرد دولت تدبیر و امید در زمان و مقدار واردات برنج قابل قبول و مورد رضایت شالیکاران شمال است

احمد حسین زادگان در این مراسم با اشاره به این که حمایت دولت در فروش این محصول استراتژیک نقش محوری و کلیدی در حفظ زمین های شمال دارد، افزود: مصوبات ممنوعیت واردات برنج خارجی در زمان برداشت شالی در شمال و انجام بررسی کارشناسی در مقدار مورد نیاز برای واردات هر ساله با قوت انجام می شود و انتظار داریم امسال نیز صورت بگیرد. ‎

احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران در آئین نخستین نشاء مکانیزه کشور در بابلسر افزود: امروز خاک و زمین حاصلخیز مازندران قابل قیاس با استان های دیگر نیست و برای رسیدن به خوداتکایی تولید برنج به عنوان یک محصول استراتژیک باید هرگونه حمایت از شالیکاران برای انجام کشت و کار نهادینه شود.

وی با بیان اینکه عمکرد دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ تاکنون در زمان و مقدار واردات برنج قابل قبول و مورد رضایت شالیکاران شمال است، عنوان کرد: مصوبات ممنوعیت واردات برنج خارجی در زمان برداشت شالی در شمال و انجام بررسی کارشناسی در مقدار مورد نیاز برای واردات هر ساله با قوت انجام می شود و انتظار داریم امسال نیز صورت بگیرد.

استاندار مازندران گفت: از آنجاییکه برنجکاری سخت و دشوار است، توجه به مکانیزاسیون و عملیات تجهیز و نوسازی و تامین منابع آبی همواره باید مورد توجه قرار بگیرد.

حسین زادگان یادآور شد: تامین نهاده های کشاورزی به ویژه کود، بذر و تسهیلات ارزان قیمت برای تجهیزات کشاورزی نیز با تمهیدات دولت هر ساله در حال افزایش است.

نخستین نشاء مکانیره شالی برنج از نوع ارقام طارم محلی امروزدر آئینی با حضور استاندار مازندران در زمین حدود چهار هکتاری کشاورز شعبان احمد پور در روستای باقر تنگه بخش بهنمیر شهرستان بابلسر انجام شد.

مازندران با داشتن حدود ۲۳۰ هزار هکتار اراضی شالیزاری و تولید یک میلیون و ۵۰ هزار تن برنج سفید ۴۲ درصد نیاز کشور را تامین می کند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :