پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : محققان اسپانیایی بر این باورند که ورزش و فعالیت های بدنی – حتی کم و سبک – می تواند سلامت مغز را در کوتاه مدت و دراز مدت افزایش دهد. حتی فعالیت های فیزیکی سطح پایین، مانند انجام کارهای خانه، می تواند به کاهش خطر ابتلا به اختلالات شناختی در افراد مسن کمک کند. دانشمندان معتقدند هر چند که مردم هنوز هم سلامت جسمی را به مغز و سلامت شناختی پیوند نمی دهند اما بین فعالیت های بدنی و عملکرد مغز ارتباط قوی و مستقیم وجود دارد.

به گزارش کیاپرس به نقل از شفقنا، هدف مطالعات اخیر و محققان یافتن راهبردهای بهتر برای تشویق مردم برای انجام فعالیت های فیزیکی بیشتر است که البته در جوامع امروزی می بایست زمینه و امکانات بیشتری به منظور ایجاد انگیزه در افراد ایجاد شود.

داشتن فعالیت های فیزیکی مزایای کوتاه مدت و بلند مدت به همراه دارد مزایایی که منجر به سلامت مغز می شود.

با شدت یافتن فعالیت های مغزی رشد چشمگیری در اتصال شبکه مغز و بزرگترین مزایای شناختی بعد از آن فعالیت ها صورت می گیرد.

مهم است که شخص در هر سنی از لحاظ جسمی فعال باشد. در واقع فعالیت های بدنی می تواند به شناخت شخص کمک کند. به گفته دانشمندان مزایای فعالیت بدنی می تواند روز به روز افزایش یابد.

یکی از فعالیت های بدنی که افراد در هر سنی میتوانند در آن شرکت کنند پیاده روی به طور منظم است که سبب افزایش حافظه می شود و دهنده های شناختی دیگر را نیز بهبود می بخشد.

هدف از فعالیت های بدنی در واقع کم کردن استرس های موجود در زندگی افراد است که نتیجه ی مطلوب بهبود عملکرد شناختی مغز را بهمراه دارد.

بنابر این لازم است که برای افراد جامعه از همان سنین کودکی آموزش های لازم در این زمینه صورت بگیرد.

منبع: www.medicalnewstoday.com

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :