پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : آتش گرفتن خودروی واژگون در بزرگراه امام علی (ع) / دو پسر جوان پیش از شعله‌ور شدن کامل خودرو از آن خارج شدند
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق خودروی واژگون شده در بزرگراه امام علی (ع) تهران خبر داد؛ حادثه‌ای که به گفته جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، به دلیل «سرعت غیرمجاز و لایی‌کشی» به وقوع پیوست.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق خودروی واژگون شده در بزرگراه امام علی (ع) تهران خبر داد؛ حادثه‌ای که به گفته جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، به دلیل «سرعت غیرمجاز و لایی‌کشی» به وقوع پیوست.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ۲۰:۵۸ دیروز حادثه تصادف خودرو در مسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی (ع)، زیر پل شهید محلاتی به سامانه ١٢۵ آتش‌نشانی شهرداری تهران اعلام شد که در پی آن دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل حادثه مشاهده کردند که یک دستگاه خودرو سواری تیبا٢ به هنگام حرکت به دلیل نامشخصی از مسیر منحرف شده و پس از برخورد با گاردریل‌های میانی بزرگراه به حالت واژگون در آمده و شعله‌ور شده است.

ملکی با بیان این که سرنشینان این خودرو که دو پسر جوان حدوداً ٢۵ ساله بودند، پیش از شعله‌ور شدن کامل خودرو از آن خارج شده بودند، گفت: ترافیک سنگینی در محل این تصادف ایجاد شده بود؛ به طوری که آتش‌نشانان برای اطفای این حریق از دو سمت بزرگراه مشغول به خاموش کردن آتش شدند.

وی افزود: حریق پس از مدتی خاموش شد و مصدومان این حادثه نیز به عوامل اورژانس تحویل داده شدند. همچنین پس از برگرداندن خودرو و انتقال آن به حاشیه امن بزرگراه، معبر توسط عوامل راهور بازگشایی شد و عملیات به پایان رسید.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پایان با بیان این که در گذشته نیز شاهد آتش‌سوزی خودروها بعد از تصادف بوده‌ایم، گفت: این موضوع به بررسی نیاز دارد زیرا یک خودرو نباید بر اثر برخوردی ساده به سرعت شعله‌ور شود. بنابراین نیاز است که کارشناسان موارد مشابه را مورد بررسی قرار دهند؛ ضمن این که رانندگان نیز باید از حمل مواد آتش‌زا در خودرو خودداری کنند.

در همین حال، جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ علت حادثه واژگونی خودروی تیبا ۲ در بزرگراه امام علی (ع) را اعلام کرد.

سرهنگ حسن عابدی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: حوالی ساعت ۲۰ و ۵۵ دقیقه یک خودرو تیبا در مسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی (ع) در محدوده شهید محلاتی در حال حرکت بوده که به علت سرعت غیرمجاز و لایی‌کشی کنترل خود را از دست داده و پس از برخورد با دیواره بتنی واژگون می‌شود.

وی با بیان این که این خودرو دو نفر سرنشین جوان داشت، گفت: قبل از رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه با اقدام سریع شهروندان این دو نفر از داخل خودرو که دچار حریق نیز شده بود و هر لحظه احتمال انفجار داشت، خارج شده و پس از حضور عوامل اورژانس و انجام عملیات پیش‌بیمارستانی، به مراکز درمانی منتقل شدند.

عابدی در پایان به شهروندان توصیه کرد، هنگام رانندگی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :