پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : تماس تلفنی رئیس جمهور با معاون اول، وزیر کشور و استانداران سراسر کشور / تماس تلفنی دکتر روحانی با حسین زادگان

دکتر روحانی: وحدت و تلاش خستگی ناپذیر ملت، مدیران، نیروهای مسلح و امدادگران در یاری سیل زدگان نمایش قدرت ایران اسلامی است/ در مدیریت بحران، حفظ سلامتی مردم مهمترین اصل است/ دستور به وزیر کشور برای استفاده حداکثری از امکانات استانهای همجوار
کد خبر : ۸۱۱۵۹ ۱۲ فروردین ۱۳۹۸فرهنگی پ
رئیس جمهوری در این تماس ها؛ در گفتگوی تلفنی با استاندار مازندران آخرین وضعیت مناطق سیلزده استان را جویا شد و در خصوص آمادگی لازم برای روزهای آینده و بارش های احتمالی تاکید کرد. ‎

رئیس جمهوری در این تماس ضمن قدردانی از تلاش های استاندار و همه تلاشگران عرصه خدمات رسانی و امداد رسانی بر استمرار آماده ‌باش کامل نیروهای امدادی و خدماتی تا حصول اطمینان از آرامش وضعیت جوی تاکید کرد.

استاندار مازندران نیز در این تماس تلفنی ضمن تشریح وضعیت کامل مناطق سیلزده، گفت: نیروهای عمل کننده و خدماتی در آماده باش و آمادگی کامل قرار دارند و مدیریت بحران سیل اخیر بصورت هدفمند و در سایه هم دلی و هم افزایی با شتاب به سمت بازسازی در مناطق سیلزده به پیش می رود.

* ** گفتگوی تلفنی رئیس جمهوری با معاون اول، وزیر کشور و استانداران سراسر کشور:

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در گفت و گوی مجدد تلفنی با معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور و استانداران سراسر کشور، ضمن تشکر از تلاش بی وقفه استانداران و فرمانداران به عنوان روسای ستادهای مدیریت بحران برای کاستن از مشکلات مردم سیل زده، اظهارداشت: تمام امکانات و تجهیزات دولتی و عمومی باید برای مدیریت نهایی سیلاب ها و تا اطمینان کامل به سلامت مردم در نقاط مختلف کشور اختصاص یابد.

رئیس جمهور پس از استماع گزارش وزیر کشور، به وی دستور داد در صورت نیاز از تمام امکانات موجود در استانهای همجوار برای کمک به هموطنان در معرض سیل در مناطق مختلف کشور استفاده شود.

دکتر روحانی در گفتگو با استانداران سراسر کشور؛ ضمن ابراز رضایت از اقدامات انجام شده، تاکید کرد: با توجه به تداوم روند بارندگی ها ضروری است میزان آب و وضعیت سدهای منطقه، با دقت و حساسیت بیشتری مدیریت شوند که خسارتی ایجاد نشود وخسارت احتمالی هم به حداقل برسد.

رئیس جمهور با توجه به‌گزارشهای دریافتی از هر استان، مطالب و دستورهای لازم و مربوط به مدیریت سیلاب در مناطق مختلف را صادر کرد. دکتر روحانی اظهارداشت: سیلابهای اخیر به رغم برخی سختی ها، یک وحدت و انسجام فوق‌العاده‌ای میان ملت ما بوجود آورده است که باید آن را پاس بداریم و ضروری است با یاری هم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به تصمیمات خوب هیات دولت برای جبران خسارت های سیل، اظهارداشت: روند امدادرسانی و اجرای این تصمیمات با هدف کاستن از رنج و سختی سیل زدگان باید تسریع شود و تعطیلات پیش رو نباید در این روند خللی ایجاد کند.

دکتر روحانی همچنین بار دیگر از همه نیروهای مسلح، بسیج، هلال احمر و نیروهای امدادی که با فداکاری در خدمت مردم سیلزده بودند، قدردانی کرد و از استانداران خواست روند خدمت رسانی به مردم سیلزده را به عنوان یک وظیفه ملی با جدیت ادامه دهند و دولت از هیچ تلاشی برای پشتیبانی و کمک به مردم این مناطق دریغ نخواهد کرد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :