پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

✍️ واکنش مدیرعامل شرکت #برق_منطقه‌ای_مازندران_و_گلستان به ماجرای جعلی سفر به ژاپن در زمان سیل

کیاپرس : عبارت l مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان به خبر جعلی سفرش به ژاپن در سیل اخیر واکنش نشان داده و متن بیانیه در اختیار عبارت قرار گرفته که به قرار زیر است:

به‌نام خداوند بزرگ
با سلام و احترام خدمت مردم شریف استان‌های مازندران و گلستان؛
عرض تبریک به‌مناسبت عید ملی نوروز و تسلیت به‌مناسبت جان‌باختن تنی‌چند از هم‌استانی‌های عزیز مازندران و گلستان در حادثه سیل اخیر؛
لازم است پیرامون تصویر و اظهارات منتشرشده درباره اینجانب، نکاتی مهم را به‌عرض عموم مردم شریف برسانم:
۱-اینجانب، در پی وقوع سیل اخیر، همانند سایر مسئولان زحمتکش استان‌های مازندران و گلستان، در جلسات ستاد بحران استانداری مازندران و نیز با حضور میدانی، در کنار مردم شریف حاضر بوده و هستم و این امر، در نگاه بنده، علاوه بر ماموریت سازمانی، نوعی وظیفه انسانی نیز قلمداد می‌گردد.
با صدای رسا اعلام می‌دارم که نه تنها در این مقطع بحرانی، بلکه در سایر بحران‌های پیشین طبیعی از این دست، نظیر زلزله، برف‌زدگی و…، بنده و همکارانم در برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، اهتمام جدی به رفع معضلات منطقه، داشته و هیچ‌گاه سلب مسئولیت نکردیم. از همین مجال نیز به همه مخاطبان ارجمند عرض می‌کنم که تا آرامش و استقرار کامل مردم عزیزمان، در کنار آن‌ها خواهیم بود.
*نکته‌ای که در این خصوص، توجه بدان لازم است اینست که ماموریت سازمانی شرکت برق منطقه‌ای با شرکت توزیع نیروی برق، متفاوت است و گاهی مردم شریف، تفکیک لازم بین مسئولیت‌های این دو دستگاه زحمت‌کش را از هم انجام نداده و وظایف و مسئولیت‌های این‌دو را با یکدیگر، خلط می‌کنند.
امید است رسانه‌های دیداری، شنیداری، مکتوب و مجازی نیز در این امر، بیش از پیش، یاری نمایند.
۲- اما درخصوص تصویر منتشرشده:
الف- این تصویر، مربوط به دوسال قبل، در پی حضور بنده و تنی‌چند از همکارانم برای شرکت در کارگاه آموزشی-پژوهشی ویژه مدیران برق منطقه‌ای به دعوت یک نهاد پژوهشی در کشور ژاپن و با هزینه کامل آن مرکز بوده، و هرگز ریالی از بیت‌المال در این خصوص هزینه نشده است.
مساله حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی کشور در برخی برنامه‌های برون‌مرزی نیز، تنها ویژه مدیران برق منطقه‌ای نبوده و نیست!
ب- هدف جانبی این نهاد ژاپنی، علاوه بر برگزاری دوره، آشنایی و تعامل فرهنگی بین دو ملت نیز بوده است. به‌همین جهت، پس از برگزاری کارگاه‌های فشرده، مجموع شرکت‌کنندگان، به مراسم سنتی و آیینی همان منطقه از کشور ژاپن که در ذیل برنامه‌های کارگاه برگزار شد، دعوت شدند. این برنامه حتی برای ژاپنی‌ها نیز از جذابیت خاصی برخوردار بود، تا جایی‌که افراد شرکت‌کننده ژاپنی نیز با گردانندگان آن مراسم آیینی(که جملگی لباس‌های سنتی داشتند) عکس یادگاری می‌گرفتند.
۳- نکته پایانی آن‌که:
انگیزه و عمل مغرضانه فرد یا جریانی که درصدد تخریب چهره مسئولانی که رصد عملکرد آن‌ها تا به امروز، کار اصلا دشواری نیست و نیز مُهرهای تایید متعددی در پرونده حیات کاری و شخصی آن‌ها درج شده است، را به مصداق آیه شریفه “وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ”، به خدای متعال، که داننده همه نیت‌ها و نیز برگرداننده همه مکرها به صاحبان آن‌هاست، واگذار می‌کنم؛ که او خود، نیکوترین داور و احکم‌الحاکمین است!

روزگارتان چون بهار، سرشار از عطر مهربانی!

والسلام
مهندس حسین افضلی. مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان. دوم فروردین ۱۳۹۸ هجری شمسی

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :