پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : میلیونها متر مکعب آب و سیلاب جاری شده ناشی از طغیان رودخانه ها و مناطق شرق گلستان که به شهر گُمیشان نزدیک شده است؛ این منطقه غربی استان را در وضعیت اضطراری قرار داد.بیشتر اهالی گُمیشان و روستاهای واقع در مسیر سیلاب خانه های خود را تخلیه و در مناطق امن پناه گرفته اند.

میلیونها متر مکعب آب و سیلاب جاری شده ناشی از طغیان رودخانه ها و مناطق شرق گلستان که به شهر گُمیشان نزدیک شده است؛ این منطقه غربی استان را در وضعیت اضطراری قرار داد.

به گزارش ایرنا، بیشتر اهالی گُمیشان و روستاهای واقع در مسیر سیلاب خانه های خود را تخلیه و در مناطق امن پناه گرفته اند.

بیش از ۱۰۰ نفر از اهالی گُمیشان هم به فرمانداری مراجعه کرده و درخواست کمک فوری دارند.

امیر شیرتوماج فرماندار گُمیشان با حضور در بین این افراد و با ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای کنترل سیلاب، از آنها خواست منطقه را تخلیه کنند.

فرماندار به اهالی گمیشان اطمینان داد که دستگاههای اجرایی در خدمت به مردم و امدادرسانی شبانه روزی پای کار خواهند بود.

گُمیشان با افزون بر ۸۰ هزار نفر جمعیت در شمال غرب استان گلستان واقع بوده و بیشتر ساکنین آن را هموطنان ترکمن اهل سنت تشکیل می دهند.

طی چند روز گذشته بارش های رگباری شدید باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در ۱۵ کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.

با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از ۳۰۰ میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به ۱٫۵ متر رسید.

سرریز آب سدهای گلستان ۲ و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :