پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : موگرینی:برای حفظ منافع اقتصادی ایران تلاش می کنیم
هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، لغو تحریم ها را بخش اساسی توافق هسته ای ایران دانست و گفت: همچنان برای حفظ منافع اقتصادی ایران ناشی از لغو تحریم ها تلاش می کنیم.

فدریکا موگرینی که روز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل حضور یافت تا در موضوع همکاری سازمان ملل و سازمان های محلی و منطقه ای مشارکت داشته باشد، این مطلب را مطرح کرد.
وی در بخشی از اظهارات خود به مساله رژیم منع گسترش سلاح های اتمی اشاره کرد و افزود: معماری جهانی برای خلع سلاح و عدم گسترش سلاح تا کنون این چنین هرگز مورد سوال قرار نگرفته است. این یکی از بزرگترین تضادهای زمان ماست.
هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: از آنجا که بازدارندگی برای جلوگیری از جنگ، به دلیل تقسیم مراکز قدرت در جهان امروز، کافی نیست، مسابقه تسلیحاتی جدید به ویژه مسابقه تسلیحات هسته ای تنها می تواند جهان را نا امن تر کند.
موگرینی اضافه کرد: امنیت جمعی ما به یک ساختار جامع چندجانبه برای عدم گسترش و خلع سلاح نیاز دارد. به همین دلیل اتحادیه اروپا همچنان برای حفظ توافق هسته ای با ایران ادامه خواهد داد. تعهدات مرتبط با هسته ای ایران در ۱۴ گزارش متوالی آژانس بین المللی انرژی هسته ای تایید شده است که آخرین آن دو هفته گذشته بود.
وی تاکید کرد: در کنار اجرای تعهدات ایران، لغو تحریم های مربوط به هسته ای بخش اساسی این توافق است. بنابراین ما همچنان برای حفظ منافع اقتصادی ایران ناشی از لغو تحریم ها تلاش خواهیم کرد.
هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: این تلاشی برای امنیت جمعی ما است، این یک راهی برای جلوگیری از گسترش سلاح های هسته ای در یک منطقه بسیار پر تنش است و همچنین به حفظ اعتبار شورای امنیت سازمان ملل متحد – که توافق ایران را از طریق یک قطعنامه به اتفاق آراء تصویب کرده است، کمک می کند

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :