پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران به مناسبت ۱۵ اسفند روز درختکاری و هفته منابع طبیعی پیامی صادر کرد. ‎

هفته ی منابع طبیعی و آبخیز داری و روز درخت کاری امسال را در شرایطی آغاز می کنیم که گام های اولیه ی “مازندران پاک ” را با توکل بر آفریدگار توانا و تلاش جمعی، محکم و استوار برداشته ایم.
فاز نخست این طرح اساسی و مهم، با شروع نهضت همگانی کاشت یک میلیون اصله نهال در سطح استان آغاز شد و سپس در فاز دوم با طرح پاک سازی مبادی ورودی و خروجی شهرها و روستاهای استان، به صورت مستمر ادامه دارد.
به همین جهت هفته ی گرامی داشت منابع طبیعی و آبخیز داری امسال را باید طلیعه ی رفتاری دانست که بر اساس آن می توان به استانی با کمترین آلایندگی و اختلال در روند سلامت و حفاظت از محیط زیست، رسید.
البته چنین وضعیتی فقط با تلاش و همت همگانی ما اهالی این استان استثنایی امکان پذیر می شود و با همراهی میهمانان استان در ایام نوروز و غیر آن، تداوم می یابد.
همچنین باید توجه داشت و باور نمود که پاکی و دوری از آلایندگی، نه تنها رفتاری لوکس و بی پایه نیست بلکه به طور مستقیم بر اقتصاد سلامت، اقتصاد بازیافت، آرامش عمومی و در یک کلام بر توسعه ی استان ما اثر موثر، آنی و مشهود دارد.
بدین روی ضمن تبریک روز درخت کاری و هفته ی گرامی داشت منابع طبیعی و آبخیزداری، از هم استانی های گران قدر انتظار داریم که در این موج مثبت همگانی حضور فعال داشته باشند.
در پایان با هم این گزیده ی زیبا را زمزمه می کنیم که: نگذاریم بمیرد جنگل که جهان خواهد مُرد.
این‌ جانب فرارسیدن ۱۵ اسفند روز درختکاری و هفته منابع طبیعی را گرامی داشته و باور دارم با مشارکت و تلاش همه آحاد مردم شریف و بزرگوار استان ولایی مازندران، شاهد صیانت از منابع طبیعی و توسعه فضای سبز با بهره گیری بهینه در مصرف آب خواهیم بود.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :