پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه در صدر هیئتی برای دیدار و گفت و گو با مقامات لبنانی عازم بیروت شد. این در حالی است که روزنامه کویتی البناء از محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، ‘احمد ابوالغیط’ دبیر کل اتحادیه عرب، ‘نزار العلولا’ مشاور دیوان پادشاهی سعودی و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بیروت طی روزهای جارری خبرداده است.
محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه در صدر هیئتی برای دیدار و گفت و گو با مقامات لبنانی عازم بیروت شد.

به گزارش ایرنا ، سفر رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان به بیروت در حالی برگزار می شود که یازدهم بهمن ماه و پس از ۹ ماه مذاکره میان سران احزاب و گروه های مختلف سیاسی در لبنان، این مذاکرات به ثمر نشست و کابینه ائتلافی دولت لبنان با ۳۲ وزیر تشکیل شد.
این در حالی است که روزنامه کویتی البناء از محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، ‘احمد ابوالغیط’ دبیر کل اتحادیه عرب، ‘نزار العلولا’ مشاور دیوان پادشاهی سعودی و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بیروت طی روزهای جارری خبرداده است.
به نوشته این روزنامه، دبیر کل اتحادیه عرب هم به منظور دعوت از لبنان برای حضور در کنفرانس عربی-اروپایی ‘شرم الشیخ’ مصر به بیروت خواهد رفت و موگرینی هم برای بررسی دستور کار این کنفرانس با مقامات لبنان دیدار می کند.
مقام سعودی نیز برای تقدیم تبریکات آل سعود به مناسبت تشکیل دولت در لبنان به بیروت سفر می کند.
به گزارش ایرنا محمد جواد ظریف دو سال قبل ،زمانی که میشل عون به ریاست جمهوری رسید و سعد حریری نخست وزیر، مامور تشکیل دولت جدید لبنان شد به بیروت سفر، و با میشل عون و با سعد حریری دیدار کرد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :