پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زیرساخت های نظام سلامت در کشور بعد از انقلاب ۱۰برابر شده و ایران در منطقه از نظر این زیرساخت ها و کاهش مرگ و میر و تهدیدات نظام سلامت، یکی از بهترین کشورهاست.

به گزارش کیاپرس، سعید نمکی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از «نمایشگاه شکوه چهل ساله» در مصلای قدس قم در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در همه حوزه ها شاهد موفقیت های گسترده ای بودیم که در همین رابطه در حوزه سلامت نیز بهترین دستاوردها را داشتیم.
وی بیان کرد: در سال ۵۷ از هر یکهزار تولد زنده، حدود ۱۳۰ نوزاد به یک ماهگی و ۱۲۰ نوزاد به یک سالگی نمی رسیدند و از هر ۱۰۰هزار زایمان، ۲۵۰ تن به دلیل عوارض بارداری و زایمان از بین می رفتند. اما پس از پیروزی انقلاب با تلاش های صورت گرفته، همه مرگ و میر ها به یک دهم قبل رسید.
وزیر بهداشت گفت: در زمان رژیم گذشته کل پزشکان فعال و نیز پزشکان خارجی مشغول به کار در ایران ۱۴هزار و ۷۰۰ تن بود و فقط هشت دانشگاه پزشکی داشتیم.
نمکی در ادامه سخنان خود افزود: دولت تدبیر و امید برای تقویت حوزه سلامت قم اقدامات خوبی را انجام داده و طرح های گسترده ای را نیز در دست اجرا دارد.
وی ادامه داد: در دوران فعالیت کاری خود، طرح های نیمه تمام نظام سلامت این استان را به انجام رسانده و افتتاح خواهیم کرد.
وزیر بهداشت گفت: همچنین روند ساخت بیمارستان یکهزار تخت خوابی قم که حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در سال آینده با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد تا در آینده نزدیک شاهد افتتاح این بیمارستان مرجع که می تواند به نیازهای درمانی مختلف پاسخ دهد، باشیم.
بیمارستان یک ‌هزار تختخوابی خاتم از مصوبه های دولت تدبیر و امید در قم است که در دهه فجر سال ۹۴ کلنگ زنی شد؛ قرار است این مرکز درمانی در هفت طبقه و با مساحتی بالغ بر۲۰۰ هزار مترمربع، در شهرک سلامت خاتم احداث شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در سفر به شهر مقدس قم ضمن زیارت بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) با شماری از مراجع تقلید دیدار و گفت و گو می کندایرنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :