پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

به گزارش کیاپرس مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اعلام اینکه بحث سقف گذاری و ایجاد محدودیت در بیمه سلامت برای بیماران مطرح نیست،گفت: به دنبال مدیریت هزینه در سطح مراکز دولتی و بیمارستان‌ها هستیم.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران خاطر نشان کرد: برابر اسناد سال‌های گذشته که موسسات درمانی در اختیار ما قرار داده و با توجه به تغییراتی که در پزشک خانواده و کشور به وجود آمده  و رشد سواد سلامت مردم مقرر شد که در کشور مدیریت هزینه برای درمان انجام شود و این موضوع در مراکز درمانی هم لحاظ شود.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران خاطر نشان کرد: مدیریت در هزینه مراکز درمانی و جلوگیری از جراحی‌های غیرضروری محدودیت نیست، ما هم تاکید داریم که برای  بیمار اورژانس  نمی‌توان حد و مرز قائل شد.

وی با اعلام اینکه ما سقفی برای پذیرش بیماران نداریم، افزود:  این مطالب را به واسطه اسنادی که همکاران مراکز درمانی برای ما ارسال کردند اعلام می‌کنیم.

ظفرمند یادآور شد: اسناد دریافت شده ما نشان می‌دهد که بیمه سلامت متناسب با نیاز مراکز درمانی اعتبار اختصاص داده است  و حتی سقف پذیرش آنها کمتر از اعتبارات در اختیار آنها است.

وی با اعلام اینکه همه دغدغه ما مدیریت مناسب هزینه‌ها در مراکز درمانی و جلوگیری از جراحی‌های غیرضروری است، افزود: در حال حاضر مراکز درمانی دولتی در مازندران رقم اعتباری تعیین شده را جذب نکردند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران،گفت: قانون‌گذار شرایط گذاشته است که  از جراحی‌های غیرضروری جلوگیری شود، هر عمل جراحی نیاز به فاکتورهای خاص است و باید مدیریت در هزینه انجام شود.

وی ادامه داد: ما مجاز به ایجاد محدودیت برای پذیرش بیماران در مراکز درمانی استان نیستیم، در سال جاری حدود ۳۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای مراکز درمانی اختصاص دادیم، برآورد ما این است که این اعتبارات هم جذب نمی‌شود.

ظفرمند ادامه داد: وظیفه ایجاد محدودیت برای مراکز درمانی نداریم، هدف ما هزینه هدفمند در بیمارستان‌ها است.

وی با اشاره به درخواست‌های مکرر برای تعویض مفصل توسط بیماران،یادآور شد: برخی مواقع بیماران برای پزشکان اندیکاسیون درمان ارائه می‌دهند و این در هیچ جای دنیا معمول نیست.

به گزارش فارس، این سوژه در سامانه فارس من تحت عنوان ایجاد محدودیت برای پذیرش بیماران در مراکز درمانی دولتی ساری به ثبت رسیده است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :