پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

شورای حل اختلاف مازندران مصوبه شورای شهر نکا درباره عدم احراز صلاحیت شهردار نکا را نپذیرفت و پاسخ خود را ابلاغ کرد. از اینرو سید مهدی احمدی همچنان شهردار نکا است. شورای حل اختلاف استان مازندران مصوبه شورای شهر نکا مبنی بر عدم احراز صلاحیت شهردار به دلیل سکونت‌نداشتن در شهر نکا را نپذیرفت و این تصمیم به فرمانداری نکا ابلاغ شده است.

سید مهدی احمدی شهردار نکا در پی اصرار یکی دو عضو شورا استعفای کتبی خود را در تاریخ ۷ مهر ۹۷ به غلام آرست رییس شورا تقدیم کرد اما ظاهرا او مخالف استعفا بود و از اینرو موضوع را با دیگر اعضای شورای شهر نیز در میان نگذاشت، در این مدت هیچ تماس تلفنی یا کتبی با شهردار نکا گرفته نشد. تا اینکه نامه را ۱۰ روز بعد و در ۱۷ مهرماه در دفتر شورا ثبت کرد.

سید مهدی احمدی پس از زمان قانونی(۱۰ روز پس از استعفا) وعدم دریافت پاسخ از شورا، به توصیه بزرگان شهر به فعالیت خود ادامه داد و به نوعی استعفای خود را پس گرفت، اما در حالیکه اوضاع شهرداری روند مناسبی داشت به‌ناگاه نامه استعفای شهردار در دوم آبان ۹۷ در جلسه علنی شورا مطرح شد، بنا به دلایلی ۴ عضو شورا برای برکناری شهردار هم‌قسم شدند.

جلسات متعددی با هدف عزل شهردار نیز برگزار شد حال آنکه به لحاظ قانونی نمی‌توانستند پیگیر استعفای شهردار باشند زیرا زمان مقرر برای رسیدگی به آن گذشته بود، از اینرو آنها گزینه‌های دیگری را روی میز گذاشتند که یکی از آنها عدم سکونت شهردار در شهر نکا بود.

این در حالی است که شهردار یک منزل سازمانی در نکا دارد و چندین جلسه نیز در آنجا برگزار شد که حتی تعدادی از اعضای شورای شهر نیز حضور داشتند، ضمن اینکه داماد شهردار ساکن کوچه شالیکوبی نکاست و اکثر اوقات شهردار در منزل خواهرش سکونت داشته است حضور شهردار نکا هر روز پیش از کارکنان و پیش از وقت اداری در محل کار گواه این مدعاست.

۴ عضو شورا دست‌بردار نبودند و موضوع دیوان عدالت اداری، کمیته انطباق و شورای حل اختلاف استان نیز پیش آمد که در نهایت هیچکدام به نتیجه نرسید.در هفته جاری نیز مصوبه شورا مبنی بر عدم سکونت شهردار نکا که با هدف برکناری او صورت گرفته بود توسط شورای حل اختلاف مازندران رد شد. از اینرو مهدی احمدی همچنان شهردار شهر نیکان است.

به نظر نمی‌رسد که گزینه دیگری برای برکناری شهردار نکا وجود داشته باشد چون رأی قانونی باید به تایید ۵ عضو شورا برسد حال آنکه اعضای شورا به دو گروه ۴ و ۳ نفره تقسیم شده‌اند و عملا هیچ کاری نمی‌توانند از پیش ببرند مگر اینکه با یکدیگر متحد باشند.

اکنون که کمتر از ۹۰ روز به آغاز سال نو باقی مانده است بهتر است ابتدا یک آشتی تیمی بین اعضای شورای شهر نکا برقرار شود و پس از آن نیز ملاقاتی با شهردار نکا داشته باشند، شورای شهر می‌تواند یک فضای دوستانه و صمیمی را همراه با همت و تلاش با هدف آبادانی شهر نکا ایجاد کند.

شهردار نکا نشان داده که می‌خواهد خدمتی صادقانه انجام بدهد، اعضای شورای شهر باید او را در این راه یاری دهند، مسائل حاشیه‌ای در همه شوراها و شهرداری‌های کشور به یک معضل تبدیل شده است اما باید در نقطه‌ای شورا و شهرداری با هم کنار بیایند و آن جایی است که حق و حقوق مردم در میان است، مردمی که عامل انتخاب اعضای شورای شهر شده‌اند و امید به همت آنها برای آبادانی شهر و حل مشکلات شهری خود دارند.

امیدواریم پرونده عزل شهردار نکا که حداقل در ۳ ماه گذشته هوش و حواس و وقت زیادی را از شهرداری و شورای شهر گرفته است در آستانه فصلی نو، بسته شود. و پرونده‌ای برای عمران و آبادانی و پیگیری جدی پروژه‌های نیمه‌کاره شهر نیکان آغاز شود.

بی‌تردید این اقدام از نگاه افکار عمومی سبب نشاط اجتماعی و امیدواری به پارلمان شهری خواهد شد و برای انتخابات بعدی تاثیرگذار است، شهردار و ۷ عضو شورای شهر نکا باید بیش از همه به ایجاد یک فضای سالم و اخلاق‌مدار بر پایه «گذشت و همدلی» در شهر کمک کنند.

نظرسنجی‌های انجام‌شده حکایت از رضایت حدود ۹۰ درصدی شهروندان نکا از سید مهدی احمدی شهردار نکا دارد.آوای خزر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :