پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران با حضور مسؤولان وزارت کشور و مدیران دستگاه‌های اجرایی مازندران آغاز شده است.

پس از معرفی محمد اسلامی استاندار سابق مازندران به عنوان وزیر راه و شهرسازی، احمد حسین‌زادگان معاون سیاسی و امنیتی سابق استانداری مازندران به عنوان بیست‌وسومین استاندار مازندران معارفه شده است.

*همه مدیران و مسؤولان در توسعه استان کمک کنند

نماینده ولی فقیه در مازندران در این مراسم اظهار کرد: مسؤولیت‌ها سرجای خودشان هستند اما افراد تغییر می‌کنند؛ تاکنون تلاش‌های زیادی در استان انجام شده است.

آیت‌الله نورالله طبرسی تصریح کرد: مسؤولان ملی همان طور که استاندار را منصوب کردند به ایشان کمک کنند و زمینه رفع مشکلات استان را فراهم کنند.

وی از وزیر راه و شهرسازی هم درخواست کرد که با توجه به آشنایی که نسبت به وضعیت استان دارد، کمک کند که به نحو احسنت استاندار به وظایف خودش عمل کند.

طبرسی اضافه کرد: نمایندگان استان هم باید کاری کنند که استان مازندران به جایگاه واقعی خود در کشور برسد.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: سمت و مسؤولیت امانت است و باید تلاش کنیم که از این ظرفیت به‌خوبی استفاده کرد.

وی بیان کرد: بنیاد توسعه مازندران که توسط استاندار سابق راه‌اندازی شده است توسط استاندار جدید پیگیری شود تا مازندران به جایگاه واقعی خود برسد.

طبرسی با اعلام اینکه به استاندار مازندران باید کمک کنیم، گفت: همه مدیران و مسؤولان و دلسوزان در توسعه استان کمک کنند.

امام جمعه ساری اظهار کرد: مازندران یک استان سیاسی است، ظرفیت‌های مناسبی هم دارد باید تلاش کنیم که از این قابلیت‌ها در سایه وحدت به صورت مناسب استفاده کنیم.

وی گفت: استاندار مازندران از مسائل سیاسی پرهیز کند که این موضوع زمینه جلوگیری از پیشرفت استان را فراهم می‌کند.

طبرسی بیان کرد: باید با وحدت دلسوزی و مدیرت جهادی استان را به پیش ببریم.

* استاندار جدید همه جای استان را باید یکسان ببیند

آیت‌الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: استاندار جدید همه جای استان را باید یکسان دیده و برای توسعه استان تلاش کند.

وی با قدردانی از تلاش‌های استاندار سابق مازندران که در طول مسؤولیت و مأموریت خود در استان امیدواری مناسبی ایجاد کرده بود، تصریح کرد: فرصت برای مردم استان محدود و برای ایشان مبارک بود به این معنی که دوست داشتیم بیشتر بماند ولی عمر مفید حضورشان در استان حدود یک‌سال و نیم بیشتر نبود؛ یکی از مشکلات استان نداشتن مدیریت ثابت و پایدار در استان است.

* نمایندگان مجلس چه گفتند

علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: محمد اسلامی همان مطالباتی که از وزیر سابق راه و شهرسازی طلب داشت را اگر نصف آن را اجرایی کند برای استان مازندران کافی است.

محمد دامادی دیگر نماینده ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: خاطرات جهادی اسلامی استاندار سابق در استان فراموش نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از سال ها همه آروز داشتند که استاندار بومی و ساروی در این سمت قرار گیرد و برای انتصاب استاندار جدید همه نمایندگان به اجماع رسیدند و این موضوع مسؤولیت استاندار را سنگین می‌کند.

دامادی بیان کرد: وضعیت راه در استان حل و فصل شود، رئیس جمهور در ارتباط با انتقال آب مطرح کردند حرف رئیس جمهور مبنای کارشناسی ندارد و غیرکارشناسی است.

وی اضافه کرد: از حرف‌های استادیومی پرهیز کنیم ، پارک موزه دفاع مقدس استان نیمه کار مانده است، دولت ۱۱ سال است که می‌خواهد ۶ میلیارد تومان کمک کند ولی انجام نشده است.

عبدالله رضیان نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اسلامی نگاه مدیریتی در استان را تغییر داده است، انتظار است که مدیران از این ظرفیت الگوبرداری کنند.

وی با اعلام اینکه وضعیت زیرساخت‌های استان بسیار ضعیف است، افزود: در این حوزه چالش‌های زیادی داریم که انتظار داریم که با ظرفیتی که در وزارتخانه برای استان ایجاد شده است این موضوع در استان ساماندهی شود.

علی‌محمد شاعری نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی نیز با اعلام اینکه اسلامی به صورت جهادی پای کار بوده است، گفت: اسلامی پایه‌گذار سبک مدیریتی جدید در کشور بوده است، کار و خدمات را سرلوحه کار خویش قرار دارد.

وی با اعلام اینکه مشکلات در استان مازندران به صورت جدی است، افزود: از استاندار مازندران انتظار داریم که در بحث تامین آب و رفع نیازهای آبی، بحث ساماندهی زباله، چالش‌های حوزه کشاورزی استان ورود پیدا کنند.

شاعری در ارتباط با بحث انتقال آب دریایی خزر، گفت: انتظار است که به صورت دسته جمعی نسبت به جلوگیری از تخریب محیط زیست اقدام کنیم.

رئیس کل دادگستری مازندران نیز گفت: از همه ظرفیت برای توسعه استان استفاده می‌کنیم و قول می‌دهیم که موانع ایجاد نکنیم و در این راه پیش قدم باشیم.

حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد اظهار کرد: از استاندار جدید درخواست داریم که در مدیریت عاریه و کوتاه یک فرد موثر باشد و از همه مدیران استان درخواست داریم که هماهنگی و انسجام ویژه داشته باشند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :