پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

بهرام سرمست پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران با اشاره به عدم رحمانی فضلی وزیر کشور در استان مازندران اظهار کرد: نمایندگان حضور ذهن دارند که بعد از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان ۱۴ استاندار باید بازنشسته می شدند، وزارت کشور در طول این مدت ۱۶ تودیع و معارفه را شرکت کند، شرایط حضور در همه این تودیع و معارفه‌ها وجود نداشت.

وی بیان کرد: حضور یا عدم حضور در هر استانی باعث به وجود آمدن گلایه‌ها می‌شد به همین دلیل تصمیم گرفت که در هیچ استانی حضور پیدا نکرده است.

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: استقبال مناسبی از مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران شده است، این جمع و تودیع و معارفه ویژگی منحصر به فردی دارد و این نشان می‌دهد که وحدت و همدلی مناسبی در استان ایجاد شده است.

این مسؤول تصریح کرد: مردم مازندران خوشحال هستند که دولت استاندار بومی را انتخاب کرده و استاندار سابق هم به کسوت وزیر راه و شهرسازی رسیده و حضور ایشان مایه خیر و برکت برای استان می‌شود.

سرمست درباره انتخاب حسین‌زادگان برای استانداری مازندران، معیارهایی از سوی وزارت کشور و دولت لحاظ شده است، افزود: تعامل سازنده با نمایندگان استان از دیگر ویژگی‌های استاندار مازندران است که در این استان از همراهی به خوبی برخوردار بودیم.

وی بیان کرد: محبوبیت، مقبولیت و سرمایه اجتماعی که به واسطه خدماتی که در طول دورهای گذشته کسب کرده نشان می‌دهد که ارتباط مناسبی بین مردم و استاندار وجود دارد.

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور خطاب به حسین‌زادگان گفت: این پشتوانه سرمایه و محبوبیت کسب شده حفظ و بسط آن بسیار مهم و ارزشمند است باید که استاندار خوش استقبال بد بدرقه نباشید.

این مسؤول ادامه داد: استاندار مازندران با این همه ظرفیت چرا جایگاه واقعی خود را نتوانست پیدا کند، انتظار داریم که طرح و برنامه‌ریزی های اسلامی استاندار سابق در استان پیگیری شود و بنیاد توسعه استان که زمینه‌سازی شده است در استان مدیریت شود،عدم توسعه مازندران نیاز به آسیب‌شناسی جدی دارد.

سرمست با اعلام اینکه از ظرفیت مازندرانی‌های مقیم تهران ارتباط برقرار شود، گفت: نخبگان استان ظرفیت خوبی دارند و نهضتی در استان راه‌اندازی شود تا از ظرفیت اجتماعی موجود استان به جایگاه مناسب برسد.

وی اظهار کرد: همه استان‌ها یک هویت‌سازی مناسبی دارند چرا در استان مازندران این هویت‌ها برجسته نشده است، چرا با وجودی که در استان مازندران در سطح تولید برنج توفیق مناسب داریم برای هویت‌بخشی چه اقداماتی باید انجام شود و انتظار داریم که در جلسات و برنامه‌ریزی‌ها در اولویت قرار گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور در پایان گفت: استاندار مازندران تجربه اجرایی مناسبی در گوشه و کنار استان داشته است، پشتوانه رضایت شما یک سرمایه است، از این ظرفیت برای توسعه متوازن استان باید کمک گرفته شود.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :