پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: ۱۵۰ وقف جدید از سال قبل تاکنون در استان ثبت شده و ۱۱ وقف قرآنی است.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری صبح سه شنبه در مراسم عطرافشانی گلزار شهدا و امامزاده یحیی به مناسبت آغاز دهه وقف با بیان اینکه کسی که ترویج فرهنگ وقف تلاش داشته باشد در ثواب انجام وقف شریک است، افزود: بیش از ۸ هزار اماکن مذهبی در مازندران ثبت شده است که در سطح کشور رتبه های برتر را دارد که این مسئله بیان کننده دینداری مردم این دیار است.

وی با بیان اینکه امروز بر سر سفره واقفان خیراندیش نشسته ایم که آثار و برکات آن را مشاهده می کنیم، خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۱۰۰ وقف جدید و طی سال جاری نیز ۵۰ وقف جدید در مازندران ثبت شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان کرد: در شهرستان ساری امسال یک شخصی ملک خود را با نیت استفاده خانواده ای که در منزل دارای فرد معلول است، وقف کرده که بسیار ارزشمند است.

حیدری با بیان اینکه موقوفات قرآنی در مازندران نداشتیم اما امسال ۱۱ وقف جدید قرآنی در استان ثبت شده است، گفت: در ساری ۳۴ موقوفه مربوط به حوزه های علمیه است و باید با دریافت عواید آن به حوزه های علمیه پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: حاج محمدباقر تاجر ساروی چندین سال گذشته فوت کرده است اما نام و یاد آن ماندگار شده که نیت آن موقوفه خرید تجهیزات برای بیمارستان امام خمینی(ره) مرکز مازندران است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه عواید موقوفات توسط سازمان اوقاف امینانه و هدفمند اجرا می شود، گفت: در اجرای امینانه نیت واقف، سازمان اوقاف متولی و اجرا کننده نیت است اما کار اصلی را واقف خیراندیش کرده است./مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :