پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

آیت‌الله معلمی:

کیاپرس _نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: در برخی موارد ما دچار ملاحظه هستیم که دچار خسارت می‌شویم؛ بعنوان مثال سه ماه دو وزارتخانه با سرپرستی اداره شدند و این یعنی به کشور خسارت وارد شده است.

بعد از ظهر یکشنبه اعضای ستاد دهه وقف استان مازندران با آیت‌الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند.

آیت‌الله معلمی در این دیدار با اشاره به اینکه ۱۳ آبان مظهری از مظاهر یوم‌الله‌های طول سال است، اظهار کرد: در ۱۳ آبان استکبار هدفی که داشت شکست خورد و هدف ایمانی ملت جمهوری اسلامی ایران پیروز شد.

وی با بیان اینکه اندیشه سازش با غرب چیز جدیدی در کشور نیست بلکه از روز اول پیروزی با انقلاب اسلامی انگیزه سازش با آمریکا در برخی از افراد وجود داشت، افزود: آمریکا می‌خواهد ما همه چیز خود را تقدیم آنها کنیم و برخی افراد طالب سازش و مذاکره با آمریکا هستند که این خواسته ملت ایران نیست.

* برخی مدیران کشور از جنس مدیران انقلاب نیستند

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: یکی از مشکلات جدی ما این است که از اصل مهم انقلاب غفلت داریم؛ اصل این است که انقلاب با مذاکره به پیروزی نرسید بلکه با مقاومت به پیروزی رسید؛ جنگ تحمیلی با مذاکره به پایان نرسید بلکه با دفاع جانانه به پایان رسید اما برخی در داخل به‌دنبال سازش و مذاکره با آمریکا هستند.

معلمی خاطرنشان کرد: اشکال جدی این است که برخی مدیران ما از جنس آنهایی که انقلاب را پدید آوردند و از جنس آنهایی که در جنگ تحمیلی دفاع کردند و دشمن را عقب راندند نیستند.

*رسانه‌ها در برابر کم‌کاری دولت ملاحظه را کنار بگذارند

وی با بیان اینکه مدیران باید تخصص و دانش بالا داشته باشند اما مهم‌تر تخصص و تعهد دینی است که در آن ضعف داریم، افزود: در برخی موارد ما دچار ملاحظه هستیم که دچار خسارت می‌شویم؛ بعنوان مثال سه ماه دو وزارتخانه با سرپرستی اداره شدند و این یعنی به کشور خسارت وارد شده است.

امام جمعه قائمشهر با بیان اینکه وزارتخانه ملک شخصی دولت و رئیس جمهور نیست، امانت ملت است نباید به آنها بی‌توجهی شود، گفت: رسانه‌ها در برابر کمکاری دولت ملاحظه را کنار بگذارند و رسالت رسانه‌ای نباید زیرپا گذاشته شود.

معلمی در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت اوقاف را مهم دانست و تصریح کرد: خیرات و مبرات از مهم‌ترین اصل سازمان اوقاف به‌شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه وقف انسان را جاودانه و ماندگار می‌کند، اظهار کرد: وقف چشمه زاینده خیرات است؛ وقف‌های انتفاعی و منفعتی هر دو برای جامعه خیر و برکت دارد.

* قدردانی از اوقاف مازندران برای برپایی موکب در سامرا

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری از اوقاف مازندران بخاطر برپایی موکب در شهر سامرا قدردانی کرد و گفت: برپایی موکب در سامرا حرکتی شجاعانه و انقلابی بود.

معلمی با بیان اینکه اصل وقف و قداست موقوفات را باید جدی بگیریم، افزود: در سطح کلان و کشوری باید به اهمیت وقف پرداخته شود./فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :