پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس _هاشمی با تشریح اقدامات سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در ماه گذشته گفت: با همراهی شهروندان در زمینه رعایت نکات ایمنی ، وقوع اینگونه حوادث کاهش خواهد یافت.

به گزارش کیاپرس و به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ،سید حمید هاشمی سرپرست این سازمان با قدردانی از فعالیت های آتش نشانان از امدادرسانی به ۳۲۹ حادثه طی مهر ماه سالجاری خبر داد و اظهار داشت: ۹۳ عملیات اطفاء حریق و ۲۳۶ مورد امداد و نجات بوده و طی مدت مذکور ، ۳۸۹ بار خودرو آتش نشانی به همراه ۱۰۲۴ مامور آتش نشان به محل حادثه اعزام شد که طی عملیات های صورت گرفته ، ۵۸ نفر از شهروندان از حوادث نجات یافتند .

وی به خسارات ناشی از این حوادث اشاره کرد و افزود: متاسفانه ۱۱ نفر در اثر حوادث رخداده طی این مدت مصدوم شده و ۳نفر نیز جان باختند .

هاشمی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی آمادگی لازم برای ارائه خدمات در خرج از محدوده شهری را دارد ، تصریح کرد: درماه گذشته ، ۲۰۰ آتش نشان این سازمان برای انجام ۷۹ عملیات به خارج از محدوده شهری اعزام شده اند.

این مسئول ، بیشترین علت آتش سوزی در مهر ماه را به ترتیب آتش سوزی ناشی از عدم رعایت موارد ایمنی و بی احتیاطی در استفاده از کبریت و ته سیگار ، مواد جامد سوز با عاملیت انسانی و برق عنوان کرد و ادامه داد: با همراهی شهروندان در زمینه رعایت نکات ایمنی ، وقوع اینگونه حوادث کاهش خواهد یافت.

سرپرست سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان ، در صورت بروز حوادث با حفظ خونسردی، ضمن تماس با سامانه ۱۲۵ ، نوع حادثه و آدرس دقیق را اطلاع رسانی نموده تا نیروهای عملیاتی این سازمان در کمترین زمان ممکن در محل حضور یابند .

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :