پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه جامعه بیش از انداز به رسانه های آزاد نیاز دارد گفت: رسانه ها صدای گروه خاموش جامعه باشند.

علی ربیعی عصر پنجشنبه در مراسم بزرگداشت سالگرد مرحوم فرامز درخشنده سرپرست خبرگزاری ایلنا در مازندران با بیان اینکه به احترام یک روزنامه نگار پاک، دغدغه مند و صادق امروز همه حاضر هستند افزود: این حضور و حرمت به یک فرد نیست بلکه حرمت به یک اندیشه وسبک زندگی است.

وی با عنوان اینکه مرحوم درخشنده کمتر از مشکلات خود سخن می گفت و بیشتر دغدغه مردم را داشت اظهار داشت: روزنامه نگاری، سخنگوی جامعه کارگری و فعال مدنی از آقای درخشنده شخصیت چندبعدی ساخت.

وزیر سابق تعاون ادامه داد: تلاش برای نجات یک جامعه وجلوگیری از انحراف بزرگ در دستور کار حضرت زینب (س) بود و اکنون باید بزرگداشت این ایام را در دستور کار داشته باشیم زیرا آنچه در حضرت زینب (س) دیدیم اخلاق بود.

ربیعی افزود: مراعات اخلاق مهم است زیرا همه رسالت انبیا برای سعادت دنیوی و اخروی انسانها است و امام حسین (ع) به دنبال سعادت دنیوی و معنوی جامعه، زندگی آزاد و رها و معیشت درست بود و هرکس این نگاه را داشته باشد زندگی معنوی دارد و هرکس برای جلوگیری از انحراف و فقرا و برای معنویت جامعه بنویسد مسیر حسینی دارد.

وی ادامه داد: کار اصلی رسانه آزادی و آزاد اندیشی است و برای کار سالم رسانه ای و سعادت جامعه باید در مسیرامام حسین (ع) بود زیرا امروز جامعه ما نیازمند رسانه آزاد و قلم آزاد است و باید به اصالت روزنامه پی ببریم و مرحوم درخشنده نماد روزنامه نگاری مسئولانه است و دراوج بیماری قلم نفروخت.

وی تاکید کرد: روزنامه نگاران آزاد باید فهم مشترک ایجاد کرده و جامعه پر از سوء تفاهم را به اعتماد تبدیل کنند.

ربیعی با اظهار اینکه امروز معیشت مردم دچار سختی شده و راهی جز همفکری و کاهش تنش و باهم حرکت کردن نداریم گفت: روزنامه مسئول موجب چسبیدن و اتحاد بیشتر می شوند و حرکت ما در جامعه با نوشتن ونقد آزاد و حمایت از یکیدیگر میسر است و با حفظ کلیت نظام می توان از بحران عبور کرد./مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :