پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس _کارخانه سیمان نکا در برداشت‌های خود از منابع طبیعی تخلفی انجام نداده است.

احمدی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان نکا با بیان اینکه کارخانه سیمان نکا سال ۱۳۵۱ ساخته و سه سال بعد برای فعالیت مجوز برداشت از ۱۰۰ هکتار منابع طبیعی منطقه به این کارخانه داده شد، گفت: این کارخانه اکنون در محدوده واگذاری در حال برداشت است و مرتکب هیچ تخلفی نشده است.

وی افزود: کارشناسان اداره کل منابع طبیعی هرچند وقت از نحوه برداشت منابع طبیعی بازرسی می‌کنند، افزود: قطع درختانی که در تصویرش در فضای مجازی منتشر شده است مربوط به ۲۵ سال گذشته و در محدوده اجرای طرح است.

احمدی با بیان اینکه بر اساس قوانین هر گونه دخل و تصرفی در محدوده واگذاری شده قانونی است، گفت: شرط واگذاری ۵۰ سال گذشته با اکنون متفاوت شده و اکنون هیچ منطقه‌ای از منابع طبیعی برای بهره برداری این کارخانه واگذار نمی‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان نکا افزود: محدوده ۱۰۰ هکتاری که کارخانه سیمان نکا مجاز به فعالیت در آن است با پایه بتنی مشخص شده و قابل دستکاری نیست.

احمدی با بیان اینکه هیچ نهاد بازرسی، نظارتی و دولتی تاکنون نسبت به برداشت‌های کارخانه سیمان نکا گزارش تخلف نداده است، گفت: این کارخانه سال گذشته جایزه سبز زیست محیطی کشور را دریافت کرده است./yjc

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :