پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – معاون توانبخشی بهزیستی مازندران از شناسایی دو هزار کودک مبتلا به اختلالات بینایی در استان خبر داد.

فاطمه پورفاطمی پیش ازظهر شنبه در همایش پیشگیری از تنبلی چشم با بیان ایکه غربالگری بینایی هدف اصلی پیشگیری از تنبلی چشم است اظهار داشت: دو تا پنج درصد علت کم بینایی و نابینایی ، تنبلی چشم است و از شایعترین علت ها به شمار می رود ولی در ایران یک درصد نابینایی و کم بینایی به دلیل تنبلی چشم است.

وی بر لزوم غربالگریی کودکان سه تا شش ساله برای پیشگیری از تنبلی چشم تاکید کرد و گفت: اگر اقدامی در این سنین انجام شود سبب بازگشت بینایی می شود و از اینرو طرح پیشگیری از تنبلی چشم از سال ۷۷ شروع شده است.

پورفاطمی با اشاره به خرید دستگاه غربالگری بینایی ادامه داد: در حال حاضر هشت دستگاه غربالگری بینایی چشم در استان وجود دارد و ساالنه ۷۵ درصد کودکان هدف غربالگری می شوند.

معاون توانبخشی بهزیستی مازندران با اظهار اینکه در سال قبل ۹۴ هزار کودک غربالگری بینایی شدند افزود: تقریبا ۹ درصد کودکان مبتلا به تنبلی چشم بوده اند.

وی ادامه داد: نزدیک به دو هزار کودک دارای اختلالات بینایی در استان شناسایی شدند که منجر به معاینه چشم، جراحی و تجویز عینک شده اند.

پورفاطمی طرح پیشگیری از تنبلی چشم را برنامه بسیار مهم دانست و گفت: تقریبا ۱۲ تا ۱۳ درصد کودکان در مهدکودکهای به سر می برند و هدف این است پوشش غربالگری کودکان را ارتقاء دهیم./مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :