پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
 

کیا پرس –حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با اشاره به این که در حوزه هایی نظیر راه سازی، پتروشیمی، صنایع مختلف و مواد معدنی نیز زمینه همکاری های مشترک وجود دارد، گفت: خودروسازی، ریل و راه آهن از دیگر زمینه های همکاری بین دو طرف در آینده است ‎

در نشست مشترک معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران جمهوری اسلامی ایران و قائم مقام و معاون اقتصادی استاندار جیانگشی کشور چین و مدیران دو استان بر تسریع در احداث پالایشگاه مازندران و توسعه سرمایه گذاری ها در بخش های مختلف تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، حسن خیریانپور در این نشست با اشاره به این که مازندران دارای زیر ساخت های قوی در بحث توسعه نظیر فرودگاه ها و بنادر متعدد و مجهز ،دسترسی به راه های هوایی ،دریایی ، و زمینی و همجواری با کشورهای حوزه دریای خزر است، عنوان کرد: مازندران سالانه بالغ بر ۷ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید دارد و در تولید بسیاری از محصولات از جمله مرکبات، کیوی، محصولات شیلاتی، مرغ و طیور و لبنیات حائز مقام نخست کشور است.
معاون استاندار مازندران با اشاره به این که مازندران در زمینه معادن و صنایع تبدیلی، جایگاه ویژه ای در کشور دارد و سالانه جمعیت زیادی بواسطه زمینه های گردشگری و صنایع دستی به مازندران سفر و در آن اقامت می کنند، افزود: بنادر استان مازندران از طریق دریای خزر و رودخانه ولگا می توانند به کشورهای منطقهcis  متصل شده و زمینه گسترش مناسبات و ترانزیت کالا را فراهم نماید .
خیریانپور با بیان این که آمادگی لازم برای حمایت و توسعه سرمایه گذاری های مشترک وجود دارد، اظهار داشت: بخاطر روابط مطلوب بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین می بایست از این فرصت بین دو استان به خوبی استفاده شود.
وی با اشاره به این که در حوزه هایی نظیر راه سازی، پتروشیمی، صنایع مختلف و مواد معدنی نیز زمینه همکاری های مشترک وجود دارد، گفت: خودروسازی، ریل و راه آهن از دیگر زمینه های همکاری بین دو طرف در آینده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران، با اعلام این که شرکت های چینی برای سرمایه گذاری و ساخت پالایشگاه نفتی مازندران با سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری اعلام آمادگی کردند، ابراز نمود: استانداری مازندران و مجموعه دستگاه های اجرایی استان از اجرای این پروژه مهم حمایت خواهند کرد و از هیچ کمک مستقیم و غیر مستقیم دریغ نخواهند نمود.
یوآنگ لو، قائم مقام و معاون اقتصادی استاندار جیانگشی کشور چین نیز در این نشست بر آمادگی برای همکاری و گسترش مناسبات با استان مازندران تاکید کرد و خواستار حمایت های لازم از سوی مسئولان دو استان شد و بیان داشت: ماموریت نخست بنده در این سفر؛ انجام حمایت کامل از ساخت پالایشگاه مازندران و در ادامه؛ بررسی ظرفیت های مازندران در حوزه های مختلف بویژه نیروگاه ،ساماندهی زباله و … می باشد که گزارش آن به استاندار جیانگشی ارایه خواهد شد .
قائم مقام و معاون اقتصادی استاندار جیانگشی کشور چین با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای استراتژیک منطقه به شمار می رود و روابط دو کشور در ۲۰ سال گذشته همواره رو به گسترش بوده است، عنوان کرد: وجود چهار هزار کیلومتر راه آهن در استان جیانگشی چین این استان را به فرصتی مناسب برای توسعه و گسترش سرمایه گذاری تبدیل کرده است و شرایط برای همکاری و تعامل بیشتر بین استان های ایران و چین مهیا است و باید از این فرصت بهره برد.
یوآنگ لو، خواستار توسعه مناسبات بین دو استان مازندران و جیانگشی شد و با اشاره به این که ساخت تجهیزات پروژه های زباله سوز از دیگر موارد برای توسعه سرمایه گذاری است و تاکنون نسبت به سرمایه گذاری در۶۰ پروژه زباله سوز اقدام کردیم، خواهان تسریع در اجرای پروژه مشترک و مورد علاقه شد که از سوی شرکت های چینی در دست اجرا است.
گفتنی است؛ هیات ۷ نفره تجاری و اقتصادی استان جیانگشی چین به سرپرستی یوآنگ لو، قائم مقام استاندار این استان برای بازدید از ظرفیت های استان مازندران و انجام نشست مشترک با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران در راستای تسریع احداث پالایشگاه مازندران و توسعه مناسبات در بخش های مختلف بین دو استان به مازندران سفر کرد.
در این جلسه هم چنین برخی مدیران دستگاه های اجرایی مازندران ، اعضا هیات چینی و آقای فرجی مدیرعامل پالایشگاه مازندران به ارایه نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند .

گالری تصاویر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :