پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس _ پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای پلور و گزنک در محور هراز با اعتبار ۲ میلیارد تومان با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور به بهره‌برداری رسید،پایگاه امداد و نجات شهید حیدری گزنک دارای ۱۵۰ مترمربع زیربنا، آمبولانس و اسکان اضطراری نیز از شکل کانکس به صورت ساختمانی احداث شده است.

صبح امروز پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای پلور و گزنک در محور هراز با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور به بهره برداری رسید.

رئیس جمعیت هلال احمر آمل در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پایگاه‌های امدادو نجات گزنک و پلور از پایگاه‌های جاده‌ای بین شهری هستند که در این طرح دارای ساختمان شده و بازسازی شدند، بیان کرد: برای ساخت پایگاه شهید ملک‌زاده پلور در ۸۵۰ مترمربع زیربنا سه طبقه در نظر گرفته شده است و برای اجرای خدمات امدادی، درمانی و اسکان اضطراری قریب به هزار نفر تجهیز شده است.

جمشید نیکزاد بیان کرد: در این پایگاه‌ها امکانات دارویی و پزشک هلال احمر مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه مجموعا برای ساخت این دو پایگاه ۲ میلیارد تومان هزینه شده است، بیان کرد: پایگاه امداد و نجات شهید حیدری گزنک دارای ۱۵۰ مترمربع زیربنا، آمبولانس و اسکان اضطراری نیز از شکل کانکس به صورت ساختمانی هزینه شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل با بیان اینکه این شهرستان دارای چهار پایگاه امداد جاده است و مجوز ساخت یک پایگاه دیگر نیز اخذ شده است، گفت: با راه‌اندازی این پایگاه آمل به استاندارد جهانی پایگاه‌های امداد جاده‌ای نزدیک می شود.

براساس این استاندارد در هر ۳۰ کیلومتر محور ساخت یک پایگاه در نظر گرفته شده است./فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :