امروز دوشنبه۳۰ مهر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۸:۲۱
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ،‌ ۱۱:۰۱

هیئت‌های مذهبی در مدارس مازندران تشکیل می‌شود

انتشار: پنج شنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۱۴:۲۳ |
کد خبر: 93550 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
:

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):کیاپرس_ مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر ارتقا معنویت در بین دانش آموزان، گفت: تشکل هیئت‌های مذهبی در مدارس مازندران تشکیل می‌شود. به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ عسکری نیکزاد اظهار داشت: تا پیش از این فعالیت‌های دینی و مذهبی در مدارس به […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس_ مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر ارتقا معنویت در بین دانش آموزان، گفت: تشکل هیئت‌های مذهبی در مدارس مازندران تشکیل می‌شود.

به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ عسکری نیکزاد اظهار داشت: تا پیش از این فعالیت‌های دینی و مذهبی در مدارس به صورت عمومی برگزار می‌شد که از مهم ترین آسیب‌های آن می توان به پراکندگی و غیر سازمان یافته بودن اشاره کرد.

وی افزود: اما برای نخستین بار در مازندران از سال تحصیلی جدید تصمیم گرفته شد تشکل هیئت‌های مذهبی به صورت سازمان تشکیلاتی راه‌اندازی شود که با هماهنگی نهادهای فرهنگی استان در حال اجرایی شدن ست.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران یادآور شد: این برنامه در جهت کیفیت بخشی فعالیت‌های دینی در مدارس و استفاده از نخبگان قرآنی در مدیریت فعالیت‌های فرهنگی مدارس اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در فعالیت‌های دینی همواره با معضل قطع همکاری با نخبگان قرآنی مواجه بودیم، تصریح کرد: همواره این مشکل وجود داشته که در فعالیت نخبگان قرآنی استمرار وجود نداشته و مسائل مختلف موجب قطع همکاری می‌شد. اما با راه اندازی تشکل هیئت‌های مذهبی هم می‌توان نسبت به شناسایی این نخبگان اقدام کرد و این فعالیت‌ها دارای استمرار بوده و ادامه دار باشد.

نیکزاد با بیان اینکه در این طرح از دارالقرآن‌ها به عنوان مرکز ثقل تشکیلات در مدارس استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: دستورالعمل جامع درباره نحوه ورود دارالقرآن‌ها، هدایت فعالیت‌های آنها و تشکیلاتی کردن فعالیت‌های دارالقرآن‌ها در حال تنظیم است که به زودی ابلاغ می‌شود./تسنیم

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1