پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس: هاشمی با اشاره به حضور فعال نیرو های امدادی، آتش نشانی و خدمات شهری از ساعات اولیه شروع بارندگی جهت امدادرسانی، گفت: از ساعت ۱۵ روز جمعه ۱۳مهرماه همزمان با شروع بارندگی، آتش نشانان و نیروهای امدادی و خدماتی شهرداری به ۲۴۹ حادثه به شهروندان امدادرسانی کرده اند
امدادرسانی به 249 حادثه در پی وقوع طوفان و بارش شدید باران

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، سید حمید هاشمی، سرپرست این سازمان از امدادرسانی به ۲۴۹ حادثه در پی وقوع طوفان و بارندگی شدید تا نیمه شب گذشته در ساری خبر داد.

 

وی افزود: بارش شدید باران که از روز گذشته در شهر ساری آغاز شد، سبب آبگرفتگی و پس‌ماند آب در معابر اصلی و فرعی شهر و ایجاد گره ترافیکی در برخی خیابان ها شد.

 

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری با اشاره به اقدامات مجموعه مدیریت شهری در خصوص امدادرسانی به حوادث شب گذشته، تصریح کرد: تیم مدیریت شهری و ستاد مدیریت بحران شهرداری در شب گذشته به ریاست شهردار ساری در سازمان آتش نشانی تشکیل جلسه داد و مسئولان ستاد سیل و بحران گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه دادند.

 

هاشمی با اشاره به حضور فعال نیرو های امدادی، آتش نشانی و خدمات شهری از ساعات اولیه شروع بارندگی جهت امدادرسانی، بیان کرد: بنا به گزارش های واصله از ستاد فرماندهی عملیات آتش نشانی، از ساعت ۱۵ روز جمعه ۱۳مهرماه همزمان با شروع بارندگی تا نیمه شب گذشته، آتش نشانان و نیروهای امدادی و خدماتی شهرداری به ۲۴۹ حادثه که عمدتاً آبگرفتگی معابر، زیرزمین منازل و اماکن مختلف بود به شهروندان امدادرسانی کرده اند.

 

وی در ادامه افزود: سازمان آتش نشانی شهرداری ساری در عملیات امدادی ضمن آماده باش ۶ ایستگاه، با به‌ کارگیری ۳۰ تیم عملیاتی و پشتیبانی، ۲۵ دستگاه خودروی امدادی، تجهیز ۱۲موتور برق  و ۱۶ دستگاه موتور پمپ و کف کش به شهروندان امدادرسانی کرده است.

 

در پایان، سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری با اشاره به اینکه بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران، بارش باران تا عصر امروز، شنبه نیز ادامه دارد، گفت: لازم است شهروندان هشدارهای اداره هواشناسی، سازمان آتش نشانی و ستاد مدیریت بحران شهرداری را جدی بگیرند چرا که با رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدار ها می توان از بروز برخی حوادث و خسارات احتمالی ناشی از آن جلوگیری کرد.

 

گالری تصاویر

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :